Vargas bandant apsispręsti, ar prisipažinti kaltę

Plungės rajone, Kulskių kaime gimęs ir augęs bei ten iki įkalinimo gyvenęs Andrius Žylė (g. 1983 m.) Plungės rajono apylinkės teisme niekaip negalėjo apsispręsti, ar nusikalto, ar ne.

Pradėjus nagrinėti baudžiamąją bylą dėl pasipriešino policijos pareigūnams, kaltinamasis iš karto prisipažino, jog yra kaltas. Bet, duodamas parodymus, jis ėmė tikinti, jog nespyrė vienam iš nukentėjusiųjų, kaip yra teigiama kaltinamajame akte. Ten rašoma, jog praėjusių metų spalio 23-iosios vakarą Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai Tomas Laučys ir Vaida Budrienė Kulskių kaime, Plungės rajone, sustabdė automobilį „Audi 100“. Kai T. Laučys bandė surakinti jam pasipriešinusio neblaivaus automobilį vairavusio Povilo Gečo rankas, A. Žylė spyrė šiam pareigūnui į nugarą.
Paprašytas prisiminti to vakaro įvykius, kaltinamasis sakė, jog tada, kai pareigūnai sustabdė jų automobilį ir ištempė vairuotoją iš mašinos, jis taip pat kelis kartus buvo išlipęs ir bandė sužinoti, kodėl yra sulaikomas, tačiau pareigūno vis būdavo sugrąžinamas atgal. Kai išlipęs dar kartą vėl ėmė teirautis to paties, esą T. Laučys jam papurškė į veidą ašarinių dujų bei už nugaros surakino rankas.
„Negi jūs manote, kad man pripurškus į akis dujų ir surakinus rankas, būčiau galėjęs įspirti kažkam į nugarą? Tai būtų buvę neįmanoma“, – iš pradžių tikino A. Žylė. Bet netrukus ėmė  pasakoti, kad buvo išgėręs, todėl nelabai atsimenantis, kaip viskas vyko. „Gerai jau gerai, teks prisipažinti… Gal ir galėjau spardytis, girtas buvau… Nesakau, kad negalėjau…“
Apklausiamas T. Laučys ir pats sakė iš pradžių nesusigaudęs, kodėl staiga pajutęs smūgį į nugarą, mat tuo metu bandė sutramdyti jo bei kolegės V. Budrienės nurodymams nenorėjusį paklusti P. Gečą. Bet peržiūrėjus filmuotą vaizdo medžiagą tapo aišku, jog spyrė A. Žylė. Esą sustabdytame automobilyje buvo penki asmenys – trys vaikinai ir dvi merginos. Visi atrodė neblaivūs, ne išimtis – ir A. Žylė, nors tuo metu jis buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos lygtinai ir privalėjo vakarais būti namuose bei nevartoti alkoholio.
Išklausius abiejų nukentėjusiųjų bei nesulaukus prašymų apklausti dar ką nors, bylos tyrimas buvo baigtas. Prokurorė teismui siūlė už šį nusikaltimą A. Žylei skirti pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę. Ją subendrinus su ankščiau už kitą nusikaltimą skirta bausme, kulskiškis už grotų turėtų praleisti 4-erius metus ir du mėnesius. Išgirdęs šiuos nedžiuginančius skaičius, kaltinamasis prašė skirti jam kuo švelnesnę bausmę. Ji bus skelbiama kitą savaitę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...