Naująją vadovę labiausiai nustebino kolektyvas

DSC-0195-VNuo liepos mėnesio Plungės ligoninės greitosios medicinos pagalbos direktore pradėjo dirbti Rasa Mončienė, iki tol dirbusi Plungės ligoninės vaistinės farmacinės veiklos vadove. Naujoji direktorė gimė, augo ir mokėsi Plungėje. Prieš 34-erius metus, baigusi tuometinę Plungės 1-ąją vidurinę mokyklą, įstojo į Kauno medicinos institutą, kur įgijo provizoriaus (vaistininko) specialybę. Paskyrimą dirbti gavo į Klaipėdą, bet grįžo į Plungę. Dvylika metų dirbo centrinėje vaistinėje, medicinos atstove farmacijos kompanijose ir Plungės ligoninėje. Yra tokia lietuviška patarlė – nauja šluota gerai šluoja. „Žemaitis“ nusprendė pakalbinti Rasą MONČIENĘ ir išgirsti nuomonę žmogaus, kuris į kolektyvą atėjo „iš šalies“.

– Būtų įdomu išgirsti, kodėl jūs, vaistininkė, nusprendėte pereiti į kitą, galbūt jums mažiau žinomą, sritį?
– Negalėčiau pasakyti, jog man ta sritis – nežinoma. Apie greitosios medicinos pagalbos darbą žinojau iš šeimos gydytoju dirbančio savo vyro Romualdo. Jam teko dirbti ir greitosios pagalbos tarnyboje. Vadovo patirties taip pat turėjau, tad apsispręsti dalyvauti konkurse nebuvo sunku.
– Gal galite pasakyti, kas naujajame darbe jus nustebino, ko tikrai nesitikėjote?
– Kolektyvas. Buvau visokių kalbų, visokių gandų prisiklausiusi, tačiau tikiu tuo, ką pati matau ar žinau. Ir šis kolektyvas mane tikrai nustebino. Kuo? Sugebėjimu gerai dirbti, pareigingumu bei dideliu profesionalumu. Ir ne tik felčeriai sumanūs, bet ir vairuotojai, kurie žino, ką kokiu atveju reikia daryti, vykdo felčerių nurodymus. Būna tokių atvejų, kai viena felčerė negali padėti pacientui – jai būtinai reikia kito žmogaus pagalbos. Tada į pagalbą ir ateina vairuotojas. Gerbiu tuos žmones už tai, ką jie daro. Kolektyve dirba 21 felčeris ir 19 vairuotojų, 4 darbuotojai – administracijoje. Galiu dar kartą pakartoti, jie visi  – profesionalai. Plungėje turime 4-is automobilius, kurių 3 – Sveikatos apsaugos ministerijos nuosavybė, o vieną nusipirkome patys. Rietave dirbančios dvi brigados turi vieną mašiną, kuri taip pat priklauso ministerijai. Dar šiemet ministerija mašinas perduos savivaldybėms, o šios – mums.
– Jūsų paminėtas pavyzdys – teigiamas, o  blogybių aptikote?
– Darbo sąlygos. Pastatas senas ir neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Vairuotojams dušas ir tualetas yra, o felčeriams – tik tualetas. Įsivaizduokite, grįžta jie, atvežę sunkų ligonį, išsitepę krauju, kitais skysčiais, o nusiprausti nėra kur. Persirengia, ir viskas. Kitas pavyzdys: vasara, karščiai, prakaitas… Ir vėl belieka tik persirengti. Pastatui seniai reikia remonto. Laiptinėje per sienas jau vanduo bėga. Mano uždavinys – pagerinti žmonių darbo sąlygas ir buitį. Apie tai jau kalbėjausi su rajono vadovais. Turiu ir minčių, ir pasiūlymų, bet kol kas apie tai kalbėti dar anksti. Tikiuosi, jog pasiseks įgyvendinti bent dalį savo sumanymų dar ir dėl to, kad kitais metais minėsime Plungės greitosios medicinos pagalbos 60-metį.
– Teko girdėti jus sakant, kad yra pacientų, kurie piktnaudžiauja jūsų paslaugomis, primesdami taksi funkcijas.
– Tai pastebėjau iškart, vos pradėjusi dirbti. Todėl nuo rugpjūčio 1-osios pradėjome registruoti melagingus iškvietimus. Iki rugsėjo 1-osios tokių buvo 28. Yra net nuolatiniai adresai, kuriuos ir vairuotojai, ir felčeriai gerai žino: Rietavo Daržų gatvėje, Plungės V. Mačernio, Stoties, Parko, Paprūdžio gatvėse, Pučkorių, Jogaudų, Truikių, Juodeikių kaimuose. Įsivaizduokite, išsikviečia greitąją, o kai ši atvažiuoja, pareiškia, kad nekvietė, tad grįžk, iš kur atvažiavęs. Dažniausiai toks pacientas būna girtas. Tie, kurie kviečia, žino, kaip papasakoti, kad ligonis vos nemiršta, o kai atvažiuoji, paaiškėja, kad jis jau kelios dienos geria, tad prasidėjusi baltoji karštinė. Panašiai būna ir su gulinčiaisiais gatvėje. Tų rajonų medikai, kurie vietoje turi dispečerines, daugiau išklausinėja ir patikslina kvietimus, o mūsų dispečerinė – Šiauliuose, tad ką nors pakeisti – nelengva. Šiuo metu registruojame iškvietimus dėl aukšto kraujo spaudimo – kokie ligoniai ir kas yra jų šeimos gydytojai. Po to šią informaciją pastariesiems perduosime, kad dažniau tokiems pacientams skirtų reikiamų vaistų. Galiu priminti, kad iki šiol greitąją medicinos pagalbą galima kviesti ne tik paskambinus 112, bet ir 03 ir 033.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...