Senjorai ir pasakyti moka, ir ką parodyti turi

21710-12291Praėjusį savaitgalį paminėti Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos (tegul ir šiek tiek pavėluotai) ne vienoje seniūnijoje į sales rinkosi senjorai. Plateliškiai visus kvietė ateiti su vaikais ir anūkais. Nausodžio seniūnijos senjorų buvo prašoma registruotis iš anksto, nes organizatoriai pabūgo, jog nedidelėje salėje visi norintieji gali ir netilpti. O į Žemaičių Kalvarijoje vykusią popietę „Kaip gyveni, senjore?“ galėjo ateiti visi. Didelėje salėje užteko vietos ir svečiais apsėstiems stalams, ir kalbėtojams, ir muzikantams, ir visiems dalyviams, panorusiems panirti į šokio sūkurį. Praėjusį penktadienį kalvarijiškiai minėjo dvi progas – Senjorų dieną ir, kaip visiems priminė šios šventės vedėja Rima Jokubauskienė, senjorų klubo „Pilnatis“ penkmetį.

Įžengę į kultūros centrą, žmonės pirmiausia smalsiai apžiūrinėjo tris parodėles. Nelengva buvo patikėti, kad neseniai į pensiją išėjusi ir tik prieš du mėnesius ėmusi piešti Adelė Bertulienė jau spėjo tiek daug darbelių padaryti. Jos pieštuku pieštus kūrinius gyrė ne vienas. Pati autorė sakė, kad piešti svajojo visą gyvenimą, nors tam laiko rado tik dabar. Labiausiai jos darbai patiko anūkei Mildutei. Patiko ir klubo „Pilnatis“ vadovei Genovaitei Preibienei, kuri klubo narę ir prikalbino juos parodyti visiems. Čia pat buvo sukabinti ir Inos Rutkienės piešiniai, ir Almos Meškauskienės megztos  raštuotos kojinės.
Šventėje dalyvavo ir svečių būrelis: Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, Žemaičių Kalvarijos šventovės rektorius kanauninkas Jonas Ačas, seniūnas Liudas Gricius. Organizatoriai jiems pirmiesiems ir suteikė žodį. Seniūnas, pasidžiaugęs susirinkusiais senjorais, padėkojo jiems už patarimus, kurių sulaukia, ir patikino, kad bendromis jėgomis galima daug nuveikti. A. Krauleidis prašė neužsidaryti vienatvėje ir tokiu būdu neskriausti patiems savęs. „Nueikite pas jaunystės draugus, susipažinkite su naujais draugais, dalyvaukite, kur tik galite dalyvauti, ir nereikalingų rūpesčių bus mažiau“, – kalbėjo jis.
Kanauninkui J. Ačui pašventinus ant stalų sudėtą maistą, žmonės vaišintis neskubėjo. Jų dar laukė VĮ „Telšių regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus vadovo Arūno Raibužio atvežti keli dokumentiniai filmukai apie avarijas ir kelių eismo taisyklių pažeidimus. O svarbiausia – daug dovanų. Senjorai gavo krepšelius su atšvaitais, kad vakare, grįždami iš parduotuvės, jie būtų matomi. Ir tik pasidalinę dovanas, pradėjo kavą ar arbatą gurkšnoti, ragauti ant stalų sukrautas vaišes.
Besivaišinant pro salės duris įžengė Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Čia ir dabar“. Senjorų veidai iškart pasipuošė šypsenomis. Skambant maršui, daug smagiau buvo žygiuoti padėkos raštų ar dovanėlių pasiimti. O tą dieną apdovanotųjų buvo ilgas sąrašas: Genovaitė Preibienė, Adelė Bertulienė, Alma Meškauskienė, Staselė Steponkienė, Ina Rutkienė, Zita Sabaliauskienė, Staselė Urnikienė, Irena Marcinkevičienė, Mėta Stonienė, Irena Virkšienė. Kas į šventę neatėjo, tiems padėkas perduos senjorų klubo narės.
Vakaronė buvo skirta senjorams, tačiau R. Jokubauskienė pažymėjo, jog nuo seno žinomas paprotys, kad tikrosios senjoros yra tos, kurių galvas puošia skarelės. „Dabar galvas jomis mažai kas gobia, – sakė renginio vedėja, – todėl siūlau ateiti visoms, kurios ant kaklo turi ne šalikėlius, o skareles.“ Tokių atsirado nedaug. Senoviškiausiomis buvo pripažintos Zofijos Kinčienės, Adelės Urbonienės skaros, didžiausia – Zitos Danilevičienės. Visos trys senjoros taip pat buvo apdovanotos.
Ne tik gražios muzikos, bet ir geros nuotaikos tą popietę kalvarijiškiams netrūko.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...