Apie dingusiuosius

BunkaPlungiškis verslininkas, dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis Algirdas Anglickas apie tuštėjančias gatves ir žmonių santykius sakydavo: „Lyg sekmadienį po pietų…“
Tai toks laikas, kai žmonės sėdi namuose arba svečiuose, už langų pravažiuoja vienas kitas automobilis, prakaukši vieniši žingsniai.
Žiūrėk, jie nutyla kur nors Europoje arba už Atlanto, o kartu dingsta ir žmogus. Plungėje ir visoje Lietuvoje pasidaro dar labiau sekmadienis po pietų…
Algirdas irgi prie tų dingusiųjų. Bet nors garsas apie jį sklinda. Rengia jis savo kūrinių parodas Niujorke, internetas apie tai skelbia (žiūrėk https://www.saatchiart.com/account/profile/312185), o mes galime padūsaut, jog Plungė galėjo turėti dar vieną menininką.
Galėjo turėti ir dar vieną sportininką – Algirdo sūnų Julių, su Lietuvos vėliava ir Plungės vardu (žiūrėk http://www.sherdog.com/fighter/Julius-Anglickas-217105) aršiai kopiantį JAV kovų be taisyklių lygos laipteliais.
Tokių iš Lietuvos dingusiųjų jau beveik milijonas. O gal ir daugiau kaip milijonas. Politikai, kartais pašūkaudami apie demografinę tragediją, darbais bando tikinti, kad tragedijos dar nėra. Bala žino, ar jie iš tikrųjų taip mano, ar proto bei galios neturi ką nors pakeisti, ar tingi.
Jie net nepaiso žemaitiškos patarlės „Jēgo naapsėdėrbi darba valonduom, pardouk žemė ė ēk obagās.“ Neapsidirba, bet ir elgetauti neina.
Dingusiųjų jau tiek, kad vėl atsirado dirbti kviečiančių skelbimų. Prie Platelių ežero šią vasarą duris atidariusio prabangaus „Sala Resort“ viešbučio direktorė Diana Adomaitienė sako su žiburiu ieškanti vadybininko, padavėjų, bet neranda.
Gali būt, kad vieną iš žmonių dingimo priežasčių nusako KAIDZEN – japoniška tinginystės nugalėjimo metodika, tikinanti, jog mes norime nuveikti per daug ir per greitai. Kitaip sakant, norime turėti daug ir tuojau pat.
Tuo tarpu ta pati metodika moko, jog nauji įpročiai turi būti apmąstymų ir gyvenimo patirties rezultatas.
Iš kur bus rezultatas, jeigu dingęs jaunimas neturi gyvenimo patirties, o apmąstymus keičia emocija turėti daug ir nedelsiant.
O Plungėje vis labiau sekmadienis po pietų.
Bet vieną jų atsibudę galime išgirsti, jog diena vadinasi xīngqítiān, voskresenje, sunday ar kitaip.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...