Nepatogių klausimų ministrui išvengti nepavyko

21710-12214Praėjusį penktadienį Plungėje Seimo nario Andriejaus Stančiko pakviestas lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Kartu žadėję atvykti Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika bei žemės ūkio ministras Bronius Markauskas neatvyko, tad į visus klausimus atsakyti teko K. Navickui. Be Seimo nario A. Stančiko, susitikime dalyvavo ir jo kolegos Jurgis Razma bei Jonas Varkalys.

Tiesą sakant, šis ministras buvo laukiamas, nes vis labiau netyla kalbos apie Žemaitijos nacionalinio parko perkėlimą į Varnius. O K. Navicko paleista frazė apie tai, jog reikia ištaisyti istorinę klaidą (parką perkelti į Varnius), kalbas ir gandus dar labiau kursto. Ko iš tiesų nori ministras, nepavyko suprasti ir per dvi konferencijas, kurių viena neseniai buvo surengta Plungėje, kita – Vilniuje, tad jo vizitas turėjo padėti suprasti, kokia ta paslaptingoji istorinė klaida ir kas laukia Platelių?
Tačiau K. Navickas savo kalbą pradėjo nuo, jo nuomone, gyventojams svarbesnių – atliekų tvarkymo ir vandentvarkos – klausimų. Jis sakė, kad įvedus dvinarę rinkliavą už atliekų surinkimą, dėl atliekų surinkimo iš privačių namų problemų nėra, tačiau su daugiabučiais jų netrūksta. Todėl dabar ieškoma būdų, kaip išspręsti ir šią problemą. Be to, paminėjo, jog visuose didmiesčiuose bus pastatytos atliekų deginimo įmonės, tad atsirasianti konkurencija turėtų pakoreguoti ir atliekų surinkimo kainą.
Ministras sakė, kad neteisinga, jog didžiųjų miestų gyventojai už vandenį moka tris ar keturis kartus daugiau negu gyvenantys mažesniuose miestuose. Ir paminėjo, jog Plungė papuola į sąrašą tų, kurie nesusitvarko su vandenvala.
Pagyręs, jog rajonas neblogai tvarkosi su daugiabučių atnaujinimu, paragino aktyviai dalyvauti vadinamojoje kvartalinėje renovacijoje. K. Navickas, išgirdęs nusiskundimų dėl prastos atnaujinamų namų techninės priežiūros, pasiūlė gyventojams patiems samdyti techninės priežiūros inspektorius.
Susitikime Seimo narys J. Razma vis dėlto pasiekė, jog ministras pagaliau išsakytų savo nuomonę ir apie Žemaitijos nacionalinio parko ateitį, kad paaiškintų, kokie čia slapti susitarimai, kurių žmonėms žinoti negalima. K. Navickas patikino, kad jokių slaptų susitarimų nesą. Ministras tik laukiąs, kol bus baigtas parengti projektas. Esą, kai su tuo projektu susipažins, tada ir bus galima ta tema diskutuoti. Vis dėlto šiek tiek paslapties šydą praskleidė sakydamas, jog Žemaitija būtų tik turtingesnė, jeigu turėtų ne tik Žemaitijos nacionalinį parką Plateliuose, bet ir, pavyzdžiui, istorinį parką Varniuose.
Išklausęs plungiškių nusiskundimų dėl avarinės miesto lietaus kanalizacijos tinklų būklės ir noro gauti daugiau lėšų jiems sutvarkyti, K. Navickas nieko nepažadėjo. Tik pasakė, kad tarp prioritetų to nėra. Kaip nieko nepasakė ir dėl melioracijos problemų, kurias kėlė susitikime dalyvavęs  ūkininkas Marijus Kaktys ir kiti. Paaiškino, jog tai – žemės ūkio ministro reikalas.
Atsakęs ir į kitus klausimus, ministras išvyko į UAB „Plungės vandenys“. Po to lankėsi Žemaitijos nacionaliniame parke.

Vienas komentaras

  • plungiskis:

    galejo pravezt ponus ministrus ir seimunus tuo sunkeliu pro ligonine kur Jonio lodoriai niekaip tu keliu simtu metru negali sutvarkyti,matyt limuzinu gaila buvo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono savivaldybės administracijos specialistai pradėjo tikrinti, ar prie visų namų per valstybines šventes plėvesuoja trispalvės. Kaip tai vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...