Moksleiviai užėmė Savivaldybę

21710-12338Praėjusio antradienio rytą turėjusieji reikalų Rietavo savivaldybėje turbūt gerokai nustebo vietoj specialistų radę besidarbuojančius… moksleivius. Savivaldybės vadovams sumanius originaliai paminėti Savivaldos dieną, aktyviausiems Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų moksleiviams buvo suteikta unikali galimybė valandai atsisėsti į pasirinkto valdininko kėdę ir pabandyti įsijausti į jo vaidmenį.

Iš viso šioje akcijoje dalyvavo 32 gimnazistai – daugiausia tie, kurie aktyviai reiškiasi mokinių savivaldoje ar užsiima kita visuomenine veikla. Administracijos direktorių pakeitė Gytis Petkevičius, jo pavaduotoją – Greta Andriulytė. Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriui vadovavo Evelina Jedenkutė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriui – Agnė Mačiulskaitė, Vietos ūkio skyriui – Emilija Mikutytė, Architektūros skyriui – Arūnas Ripkauskas. Kanceliarijos vedėja tapo Rosita Kiaulakytė, o Savivaldybės kontrolierėmis – Guoda Keršytė ir Monika Monstavičiūtė.
Atsakingiausios – mero – pareigos buvo patikėtos L. Ivinskio gimnazijos moksleivių prezidentui Viliui Raišuočiui. Antanas Černeckis, prieš užleisdamas vaikinui savo kėdę, parodė jo kabinetą puošiančius įvairius apdovanojimus, padėkas ir atminimo dovanėles, gautas iš užsienio miestų partnerių. Kad gimnazistas nenuobodžiautų, patarė jam susipažinti su Savivaldybės strateginiu plėtros planu ir prie gimnazijos statomos sporto salės projektu.
V. Raišuočiui nusistebėjus mero kabinete esančių apdovanojimų ir įvertinimų gausa, A. Černeckis sakė, jog nebūtų gavęs nė vieno iš jų, jei neturėtų subūręs stiprios ir savo darbą išmanančios komandos. „Bet tai yra poezija, o visa kita – proza. Kasdien tenka bendrauti su žmonėmis, prispaustais įvairių bėdų. Būna, vieną akimirką su kolegomis kalbamės apie didelius ateities planus, o kitą turiu priimti vaiko netekusius ir padėti jį palaidoti prašančius žmones. Tokiu atveju tenka greitai persiorientuoti. Svarbu mokėti rasti kalbą su kiekvienu: ir su dėl nuvirtusios tvoros besiskundžiančia močiute, ir su investuoti norinčiu stambiu verslininku“, – apie savo darbo kasdienybę atviravo meras ir pridūrė, kad sunkiausios dienos jam – kai tenka nuo ryto iki vakaro prasėdėti prie dokumentų. Bet tai yra neišvengiama jo darbo dalis.
Ir meru trumpam tapęs bei „pasimatuoti“ jo regalijas bei kėdę galėjęs V. Raišuotis, ir kiti šioje akcijoje dalyvavę moksleiviai sakė, kad tokia patirtis jiems pravers renkantis specialybę bei suteiks daugiau pasitikėjimo savimi. Kas žino, gal kuris susidomės ir viešojo administravimo ar net politologijos studijomis. Bent jau V. Raišuotis sakė galvojantis apie pastarąsias.
Kol moksleiviai bandė įsijausti į naujuosius savo vaidmenis, Savivaldybės vadovai bei specialistai turėjo galimybę atsipūsti nuo darbų. Visi buvo pakviesti pabendrauti ir pasivaišinti gimnazistų iškeptais skanėstais. Tuščiomis iš Savivaldybės neišėjo ir moksleiviai – meras kiekvienam įteikė po nedidelę dovanėlę, o atsisveikindamas tarstelėjo: „Lauksime, kada mus pakeisite.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...