Žmonės karčiai juokauja: „Laidotuvės – per brangus „malonumas“

DSC-0266-VĮ „Žemaičio“ redakciją užsukęs plungiškis Jonas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) piktinosi, kad dabar ne tik gyventi, bet ir numirti yra labai brangu. Esą Plungėje ir Rietave  veikianti vienintelė laidojimo paslaugas teikianti įmonė nesigėdija iš netektį išgyvenančių savo klientų lupti tiek, kad, pamačius kvitą, dažnam atima žadą.

Taip pasijuto savo žmoną neseniai palaidojęs minėtasis plungiškis. Vyras sakė buvo girdėjęs, kad laidotuvės šiais laikais labai brangiai kainuoja, bet kad už jas reikės sumokėti 1350 eurų, nors rinkosi ne patį brangiausią karstą ir šarvojimo salę nuomojosi tik parai, – nebūtų net pagalvojęs. Jis tikino vėliau pasidomėjęs, kiek už artimo žmogaus laidotuves sumokėję Mažeikiuose gyvenantys giminaičiai, ir išgirdęs, kad ten ritualinės paslaugos kainuoja kur kas pigiau.
„Žemaitis“ nutarė padaryti nedidelį eksperimentą: susisiekę su Telšiuose, Mažeikiuose bei Palangoje laidojimo paslaugas teikiančių įmonių atstovais pasiteiravome, kiek sumokėtume už bazinį laidojimo paslaugų paketą (karstas, drabužiai, šarvojimo salė parai, katafalkas, nešikai ir duobės iškasimas), jei savo artimą žmogų laidotume pasirinkę jų įmonės paslaugas. Gautus atsakymus palyginome su Jono parodytu kainoraščiu, kurį jam po žmonos laidotuvių pateikė UAB „Beinoro gralis“.
Palangos miesto laidojimo namų (šį įmonė, beje, priklauso Palangos savivaldybei ir yra vienintelė, teikianti laidojimo paslaugas šiame pajūrio mieste) atstovas teigė, kad jų įmonė teikia visas ritualines paslaugas, tik su nešikais ir duobkasiais reikia tartis atskirai. Pašnekovas atskleidė, kad kuklios laidotuvės, sudėjus ir įmonės, ir nešikų bei duobkasių paslaugas, Palangoje kainuoja apie 1000 eurų. Kiek mažesnę sumą – 800  eurų – nurodė gedulo namų Telšiuose, UAB „Tela“ atstovė (šiame mieste veikia net keturios laidojimo paslaugų įmonės). Iš visų įmonių šioje galima pigiausiai įsigyti karstą – telšiškė sakė, kad jų kainos „Teloje“ prasideda nuo 100 eurų. Kitos įmonės nurodė, jog pigiausias karstas kainuoja 160 eurų, o už brangiausią, ąžuolinį, tenka sumokėti 600 eurų ar net daugiau.
Pigiausiai palaidoti mirusįjį siūlosi Mažeikiuose veikianti UAB „Dangaus vartai“ (internete galima rasti taip pat keturių ritualinių paslaugų įmonių Mažeikiuose kontaktus). „Dangaus vartų“ direktorius Kęstas Razgaitis nurodė galintis surengti laidotuves už 500 eurų bei pridūrė, kad, esant reikalui, įmonė gali pritaikyti nuolaidų. Šioje įmonėje pigiausiai, lyginant su kitomis, kainuoja nešikų paslaugos (80 eurų, Plungėje – 140 eurų) bei šarvojimo salės nuoma (60 eurų, Palangoje – 100 eurų, Plungėje – nuo 140 iki 230 eurų).
Įdomu palyginti ir tai, kiek minėtosios įmonės ima už kūno pervežimą iš namų ar ligoninės iki laidojimo namų. Už minėtąją paslaugą „Beinoro gralis“ prašo 50-ies eurų. Mažeikiškis K. Razgaitis nurodė, kad tiems klientams, kurie pasirenka kūną šarvoti jo įmonei priklausančiuose laidojimo namuose, ši paslauga nieko nekainuoja. O Palangos miesto laidojimo namai savo interneto svetainėje skelbia, kad velionio paėmimas iš Palangoje esančių namų ar gydymo įstaigos kainuoja 20,27 euro, iš Klaipėdoje esančių – 34,75 euro.
Kodėl Plungėje ritualinės paslaugos kainuoja brangiau nei kituose miestuose, „Žemaitis“ norėjo pasiteirauti „Beinoro gralio“ direktoriaus Petro Beinoro, tačiau visą savaitę jo telefonas buvo išjungtas. Pakalbinta šios įmonės atstovė sakė negalinti komentuoti, kodėl tiek jų įmonėje kainuoja viena ar kita paslauga, bei pridūrė, kad yra mačiusi jų klientams išrašytų sąskaitų ir su mažesnėmis, tūkstančio eurų nesiekiančiomis sumomis. Tiesa, neaišku, kiek paslaugų šiems asmenims buvo suteikta.
Laidotuvių naštą šiek tiek palengvina valstybės skiriamos išmokos. Savivaldybės mirusiojo laidotuves organizuojančiam asmeniui ar įmonei išmoka 304-ių eurų vienkartinę pašalpą bei tikslinę kompensaciją už slaugą bei specialiuosius poreikius, jei tokie asmeniui buvo nustatyti. Be to, SODRA išmoka asmens pensiją už einamąjį mėnesį ir už mėnesį į priekį. Vadinasi, laidoti senyvą ar sunkiai sirgusį žmogų pigiau, bet jei mirė darbingo amžiaus žmogus, artimiesiems teks plačiai atverti pinigines. Ypač jei laidotuves ketinama rengti Plungėje ar Rietave.

8 komentarai(-ų)

 • Divute:

  Taip ir bus, kol nebus kitu uzsiimanciu sia veikla. Bet tikrai,,BORDAKAS,, kai tokios kainos yra Plungeje. Aplamai Plunge turtinguju krastelis- butu, namu kainos tokios pat kokios didmiesciuose( tereikia paziureti i skelbimus).Belieka tik tiek palinketi- gyvenkim ilgai, sveikai ir laimingai…(kol dar iseina) ;))))

 • A.M.B.:

  Nu nieko sau kainelės. Plungiškis Frankas Krukas nebeturi saiko…

 • Algis:

  Gal kas žino, kada Petras sumažins paslaugų kainas,a?

 • as:

  kai pradedat baliavot,kiek išleidžiat,tada viskas pigu

  • taip gaunasi:

   kad petrelis daug baliavoja, pinigų neskaičiuoja tad ir įkainiai kosminiai, taip norėjai pasakyti

 • benas:

  pala pala cia dar neveskas ,petrelis jau laba dedeliu versininku dedas ,,,su rykstele reks apeit .er greta

 • Algis:

  Vo kas ton šloutraži laikys?

 • Staska:

  Patys balsavote už Petrą ir kitus jo draugus, tai ko dabar skundžiatės. Per sekančius rinkimus į savivaldybių tarybas ir mero, gerai pagalvokite už ką balsuoti…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...