„Mokykla gyva tol, kol joje skamba mūsų balsai ir juokas“

21710-12776Praėjęs penktadienis buvo ypatingas Plungės specialiojo ugdymo centro pedagogams, kitiems darbuotojams bei moksleiviams. Įstaiga šventė 40-ies metų gyvavimo sukaktį. Į šventinį renginį susirinko ne tik gausi centro bendruomenė, bet ir būrys svečių.

Pakiliai nusiteikę šventės dalyviai spietėsi į mokyklos salę. Joje visus pasitiko ir dovanodami muzikinį pasirodymą pasveikino Specialiojo ugdymo centro auklėtiniai. Susirinkusiuosius sveikino ir ketvirtus metus prie įstaigos vairo stovintis Rimantas Gentvilas.
„Nebuvau aš prieš keturiasdešimt metų čia, bet žinau, jog  mokykloje dirbo jauni, gražūs, energingi, pasirengę visas savo žinias ir patirtį atiduoti žmonės. Ir šiandien įstaigoje dirba tokie pedagogai. Kuo ypatingas mūsų centras? Manau tuo, jog čia dirba žmonės, turintys net tris profesijas. Čia dirbantieji – ne tik pedagogai, bet ir gydytojai bei socialiniai darbuotojai. Juk reikia vaikus ir jaunimą ne tik mokyti, bet ir gydyti jų sergantį kūną ar sielą bei mokyti socialinių įgūdžių.
Šį sunkų darbą atlieka visi centro darbuotojai. Ir visai nesvarbu, ar jis dirba mokytoju, ar priklauso ūkio dalies personalui“, – kalbėjo direktorius ir padėkos raštais apdovanojo būrį darbuotų, tarp kurių – mokytojai Liucija Gagilienė, Danutė Ažaneckienė, Rimantas Tamulis ir psichologė Gintarė Mickevičiūtė.
Padėkos raštais kai kuriuos centro darbuotojus pamalonino ir gražios sukakties proga įstaigą sveikinę vietos valdžios atstovai. Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas ir laikinai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Gintautas Rimeikis džiaugėsi, jog Plungėje veikia tokia įstaiga, kurioje dirba kvalifikuoti darbuotojai ir, padedami tėvų, stengiasi parengti vaikus ir jaunimą gyvenimui. Pasidžiaugta ir tuo, kad centras – renovuotas. Liko tik atnaujinti į jį vedantį takelį.
O kad tai būtų padaryta, pasirūpino kitų Plungės švietimo įstaigų vadovai. Jie centro direktoriui įteikė vokelį su pinigais, kuriuos galės panaudoti tako sutvarkymo darbams. Prie gausybės sveikinimų prisidėjo ir Seimo narys Jurgis Razma. „Kiekvieną kartą atvykęs čia, pajuntu gerumą, kurio, rodos,  persisunkusios visos pastato sienos“, – kalbėjo pastarasis.
Renginio metu prisiminta ir įstaigos atsiradimo istorija. Mokytoja metodininkė Loreta Kerpauskienė priminė per keturis dešimtmečius nuveiktus darbus, mokykloje dirbusius vadovus bei gausų būrį iš čia išėjusių mokinių. Neliko pamiršti ir Amžinajam poilsiui atgulę mokytojai. Juos susirinkusieji pagerbė tylos minute.
Prisimindami centro istoriją, pamatėme, kaip įstaiga pasikeitė.  Centro auklėtiniai, atsidėkodami už buvimą kartu jiems svarbią dieną, svečiams dainavo, džiugino šokiais. Susirinkusieji mokyklai negailėjo nuoširdžių žodžių, džiaugėsi pasiektais rezultatais, pedagogų bei čia ugdomų vaikų kūrybingumu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...