Apie medžioklę

BunkaRusiškame filme „Vorošilovo šaulys“ vieno iš trijų merginą išžaginusių „auksinių“ vaikinų tėvas, milicijos pulkininkas po dviejų prievartautojų suluošinimo, savo sūnui sako: „Šaudo jus, kasatikus, kažkas.“
„Kasatik“ rusų kalboje reiškia malonus, o „kosatka“ – banginis žudikas.
Gal filmo scenarijaus autorius tyčia sugalvojo tokią dviprasmybę?
Filmą prisiminiau dėl Liberalų sąjūdžio skandalo. Rodos, lyg kažkas malonus ar banginis žudikas lėtai, bet užtikrintai medžioja Lietuvos politines partijas ir visiems prikišamai rodo, jog yra už ką.
Jo nukraujavusiais trofėjais tapo Rolando Pakso „Tvarka ir teisingumas“, Viktoro Uspaskicho Darbo partija, Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), išsilakstančių vadų Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, dabar jau Gintauto Palucko Lietuvos socialdemokratų partija.
Daug kitų tyliai sėdi paseimio krūmuose. Gal kad medžiotojas nepastebėtų?
Pastarųjų neužkliūnant, iš prieš dvejus metus buvusių 38-ių partijų nemedžiotos lieka Valdemaro Tomaševskio Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Landsbergių Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, regis, dar nenusipenėjo ir medžioklei netinka.
Tad iš septynių tinkamų medžioti, penkios jau gavo po kulką.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – dvi. Viena kliudė Eligijų Masiulį, kita – visus likusius liberalus.
Regis, kažkas malonus ar banginis žudikas šaudo patvirtindamas politologės Rimos Urbonaitės politinių partijų pakasynų idėją.
Dar R. Urbonaitė viešai sako: „Patys suprantam, negalima patikėti, kad daro vienas žmogus (E. Masiulis) ir niekas apie tai nieko nesuvokia…
Va, tas ir yra, kad visi taip daro ir visiems tai tapo norma, nors iš principo negali ir neturi būti norma. Mūsų teisėsaugai uždavinys būti budriems, o mes turėtume būti nepakantūs visam tam, bausti ne tik Liberalų sąjūdį kaip rinkėjai, bet ir kitas partijas.“
Na, apie teisėsaugą tikriausiai reiktų sakyti, jog ji yra ant medžiotojo rankos sėdintis sakalas. Duok jam valią, visiems bausmės nusipelniusiesiems ausis nukapotų.
Medžiotojas gamtoje – ginkluotas šautuvu ar dantimis – yra plėšrūnas. Kai nebelieka ką medžioti, jis gaišta.
Nebent ims ieškoti kitų aukų.
Tavęs ar manęs?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...