Mušeikos atsipirko baudomis

Plungės rajono apylinkės teismas neseniai paskelbė nuosprendį byloje, kurioje penki jauni vyrai kaltinti tuo, jog sukėlė muštynes. Jų metu buvo nesunkiai sužalota Narvaišių kaime gyvenanti moteris ir du jos sūnūs.

Kaltinamajame akte teigiama, kad praėjusių metų lapkričio 17 dieną Narvaišiuose gyvenantis Richardas Gabaliauskas (g. 1992 m.) kartu su draugu Osvaldu Skurdauskiu (g. 1998 m.), užėję į kaimyninį butą, kelis kartus trenkė jo šeimininkei Jolantai Norvaišienei į veidą, spyrė į koją bei paėmę ją už rankos tampė po butą, po to vienas jų, suėmęs už kaklo, nustūmė moterį į lovą. Kiek vėliau konfliktas tęsėsi lauke. Ginti mamos atskubėję J. Norvaišienės sūnūs Evaldas Norvaišas ir Edvinas Jucius buvo užpulti ne tik minėtųjų dviejų vaikinų, bet ir jiems į pagalbą iš Plungės atskubėjusių jų bičiulių Jono Kubiliaus (g. 1995 m.), Manto Narbuto (g. 1996 m.) ir Luko Rupeikos (g. 1998 m.).
Šio konflikto iniciatorius R. Gabaliauskas apklausiamas teisme pasakojo, jog tą vakarą su O. Skurdauskiu išgėrinėjo, kai pamatė verkiančią mamą, ir nutarė eiti parvesti patėvio. Esą žinojo, kad šis lankosi pas kaimynę J. Norvaišienę, todėl iš karto ten abu ir patraukę. „Ėjom išsiaiškinti, kodėl patėvis pas ją būna. Vėliau Jolanta iškvietė policiją, aiškino, kad mes laužėmės pro duris, tačiau iš tikrųjų tos durys buvo neužrakintos. Patėvis girtas jos bute miegojo. Parsivedėm jį, o po kiek laiko nutarėm nueiti atkeršyti, kad mums policiją iškvietė“, – pasakojo narvaišiškis.
R. Gabaliauskas prisiminė, kad, veiksmui persikėlus į lauką, jis rankoje turėjo metalinį strypą. Iš pradžių tikino niekam juo netrenkęs, bet vėliau, teisėjai perskaičius iš karto po šių įvykių duotus jo parodymus, vaikinas prisipažino galėjęs kam nors užvažiuoti tuo strypu. Kiek vėliau tas pats ar kitas strypas atsidūrė O. Skurdauskio rankose. Jis prisipažino trenkęs juo E. Norvaišui per kojas.
O. Skurdauskis sakė, kad prieš šias riaušes į pagalbą pasikvietė brolį M. Narbutą. Kadangi šis tuo metu važinėjo po Plungę su dviem draugais, visi trys ir atlėkę į Narvaišius bei ilgai negalvoję šoko į muštynių sūkurį. Teisme visi tikino, kad gailisi dėl šio neapgalvoto poelgio, visi penki pripažino kaltę ir prašė sutrumpinto įrodymų tyrimo. Be to, vaikinai neslėpė, kad tą vakarą trys iš penkių buvo gerokai apgirtę. Neblaivūs buvo ir nukentėjusieji, o labiausiai apsvaigusi (2,64 promilės) buvo J. Norvaišienė.
Išnagrinėjęs bylą, teisėjas Virginijus Gedeikis visus penkis vaikinus pripažino kaltais dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Muštynių iniciatoriams R. Gabaliauskui ir O. Skurdauskiui teismas skyrė 1506-ių eurų baudas. Likusiesiems trims teks sumokėti po 753-is eurus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...