Draugus sumušę rietaviškiai baudžiamosios atsakomybės išvengė

Neseniai savaitę Plungės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį rietaviškiams – 1986-aisiais gimusiam Edvinui Kleibai ir šešeriais metais jaunesniam Valdui Kučinskui. Draugus – taip pat rietaviškius brolius Edgarą ir Svajūną Antanaičius – sumušę jauni vyrai nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. E. Kleibos laiduotoju sutiko būti jo tėvas Zigmas Kleiba, o V. Kučinsko – jo mama Danutė Kučinskienė.

Košės E. Kleiba ir V. Kučinskas prisivirė praėjusių metų spalio 16-osios naktį. Visi keturi rietaviškiai ir dar keli kiti asmenys tą vakarą šventė Antanaičių išleistuves. Broliai ketino išvykti uždarbiauti į Daniją. Iš byloje surinktos medžiagos matyti, jog, kompanijai vakarojant, jokių konfliktų nekilo. „Neaiškumų“ atsirado E. Kleibai, V. Kučinskui bei E. ir S. Antanaičiams pėsčiomis keliaujant namo.
Teisminio tyrimo metu kaltinamasis E. Kleiba pasakojo, jog  kivirčas tarp draugų įsiplieskė kažką prisiminus iš „senų laikų“. Pirmiausia esą apsistumdė V. Kučinskas ir E. Antanaitis. E. Kleiba pasakojo neva norėjęs juos išskirti. Nutraukti tarp V. Kučinsko ir E. Antainaičio įsiplieskusias aistras esą norėjo ir S. Antanaitis, tad ir šis puolė prie jaunų vyrų. Per konfliktą nukentėjo tik broliai, jie buvo stipriai sužaloti.
Nagrinėjant bylą į muštynes peraugusio barnio priežasties nenurodė ir V. Kučinskas. Jis dėl visko buvo linkęs kaltinti alkoholį, nes visi buvo gerokai „padauginę“. Abu kaltinamieji visiškai pripažino savo kaltę ir tikino nuoširdžiai besigailintys, ką padarė.
Rietaviškiai iki teismo nuosprendžio jau buvo spėję atlyginti ir dalį brolių civiliniuose ieškiniuose prašomos sumos už patirtą turtinę ir neturtinę žalą.
Kaltinamiesiems visiškai pripažinus kaltę, byla buvo išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka. Draugus sumušę rietaviškiai vylėsi, kad jiems pavyks išvengti baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Ir akivaizdu, kad teismas juos išgirdo.
Nuspręsta E. Kleibą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir metams perduoti jį tėvo Z. Kleibos atsakomybei pagal laidavimą. V. Kučinskas taip pat atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Jo laiduotoja metams paskirta mama D. Kučinskienė. Baudžiamoji byla abiems rietaviškiams nutraukta, tačiau teismas juos įspėjo, jei laidavimo metu jie padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas nustos galioti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...