Paskutiniai emigruojantieji net šviesos išjungti negalės

21710-12677Praėjusią savaitę posėdžiavę Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai, išgirdę kai kurias Savivaldybės specialistų įvardintas sumas, kurias Savivaldybės administracija ketina išleisti vienam ar kitam sumanymui įgyvendinti, griebėsi už galvų.

Bene labiausiai visus išgąsdino Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Agnės Stankūnienės parodyta skaidrė, kiek Savivaldybei atsieis planuojamas įgyvendinti didžiulės apimties rajono gatvių apšvietimo projektas. Įmonei, kuri per dvejus metus įrengs modernius šviestuvus ir 15 metų juos prižiūrės, Savivaldybė kasmet turės mokėti apie 500–600 tūkst. eurų (tiksli suma paaiškės pasirinkus rangovą). Ir šitaip – 13 metų.
Komiteto nariams pasiteiravus, kiek dabar Savivaldybei kainuoja rajono gatvių apšvietimas, buvo atsakyta, jog už elektrą bei šviestuvų priežiūrą per metus sumokama 145,5 tūkst. eurų. Suma – kur kas mažesnė. Tiesa, ir tų šviestuvų rajono gatvėse šiuo metu yra tik 781, o įgyvendinus projektą jų būtų per 3 tūkstančius.
„Ar neatsitiks taip, kad per tuos 15 metų kai kurie kaimai visai liks tušti, o mes vis tiek turėsime mokėti už jų gatvių apšvietimą?“ – klausė Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė. Daugelis turbūt yra girdėję emigracijos mastus pašiepiantį anekdotą apie oro uoste kabantį prašymą, jog paskutinis išvykstantysis iš Lietuvos išjungtų šviesą. Perfrazavus jį būtų galima sakyti, kad jei Plungė ryšis šiam per šešis milijonus eurų kainuosiančiam projektui, gali atsitikti taip, jog paskutiniai, emigruojantieji iš Mačiūkų, Gelindėnų, Baltmiškių ar Rapšaičių, net šviesos išjungti negalės, nes Savivaldybė bus įsipareigojusi mokėti už tų kaimų gatvių apšvietimą. Tiesa, naujieji LED šviestuvai mažiausių kaimų ir nepasieks, bet vis tiek…
Kiek pasiginčiję ir sutarę, kad nėra pakankamai kompetentingi nuspręsti, reikia rajonui šio projekto ar ne, politikai perleido jį svarstyti Tarybai. Kiek mažiau diskusijų kilo Savivaldybės gydytojai Orestai Gerulskienei papasakojus, kad nuspręsta nuo kitų metų sausio 1-osios rajono lopšelių-darželių sveikatos priežiūros specialistus įdarbinti Plungės visuomenės sveikatos biure, kaip anksčiau jau buvo padaryta su mokyklų sveikatos priežiūros specialistais. Tiesa, pereiti pas naująjį darbdavį galės tik tie, kurie turi reikiamą išsilavinimą. Remiantis šiuo spendimu, iš Savivaldybės biudžeto Plungės visuomenės sveikatos biure turės būti išlaikoma dar 3,87 etato.
Be to, ši įstaiga prašė nuo kitų metų sausio skirti lėšų dar vienam etatui – biuro administratoriaus – išlaikyti. Laikinoji direktorė Daiva Zablockienė sakė, jog specialistams išvykus į renginius ar mokymus, kurių daug organizuoja švietimo įstaigose, biuras lieka tuščias, tad būtinai reikia žmogaus, kuris priimtų lankytojus ir atsakinėtų į skambučius, tvarkytų dokumentus. „Ar tik nepretenduojate į apdovanojimą kaip sparčiausiai auganti įstaiga?“ – ironišką pastabą mestelėjo komitetui vadovaujantis Algirdas Pečiulis, tačiau neprieštaravo nei jis, nei kiti, jog būtų patenkintas biuro prašymas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...