Meras, bandydamas „išdurti“ oponentus, šį kartą persistengė

21710-13027Nors Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžiai jau senokai primena mūšio lauką, kuriame, kad įrodytų savo teisumą, valdantieji pasitelkia pačias įvairiausias priemones, dažnai – ne pačias sąžiningiausias, praėjusį ketvirtadienį vykęs posėdis pranoko visus anksčiau buvusius, mat meras Audrius Klišonis, opozicijai prašant nebesityčioti iš jų ir nebežeminti visos Tarybos, regis, įžūliai pamelavo, kad išsuktų uodegą iš jam itin nepalankiai susiklosčiusios situacijos.

Dar prieš posėdį buvo aišku, jog opozicija valdantiesiems užkurs pirtį dėl to, kam Savivaldybės administracija, norėdama gauti Aplinkos ministerijos paramą keturioms vandens transporto priemonių nuleidimo vietoms rajone įrengti, nesulaukusi Tarybos pritarimo paskelbė viešąjį darbų pirkimo konkursą ir net pasirašė sutartį su laimėjusia „Plungės lagūna“. Ši maža detalė paaiškėjo likus kelioms dienos iki Tarybos posėdžio, tad, šiam tik prasidėjus, Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė pareikalavo, jog klausimas dėl paraiškos teikimo paramai minėtosioms prieplaukoms įrengti būtų išbrauktas iš darbotvarkės.
Merui paprašius balsuoti, pritariančiųjų ir susilaikiusiųjų balsai pasiskirstė po lygiai, tad buvo nutarta patenkinti A. Beierle-Eigirdienės prašymą. Tačiau balsuojant dėl antrojo klausimo – ar pritarti administracijos direktoriaus Alberto Krauleidžio prašymui atleisti jį iš pareigų – balsavimo sistema užstrigo ir buvo paskelbta trumpa pertraukėlė. Sugrįžus po jos, Tarybos narys Liudas Skierus pareiškė, kad, matyt, sistema tinkamai neveikė balsuojant ir dėl pirmo klausimo, tad būtina balsavimą pakartoti. Ir ką jūs manote? Balsuojant antrą kartą buvo pritarta pirminiam darbotvarkės variantui, kuriame įtrauktas klausimas dėl prieplaukų, mat per pertraukėlę prie valdančiųjų pavėlavęs prisidėjo Tarybos narys Tomas Raudys – jo vieno balso pakako svarstyklių lėkštelei nusverti į kitą pusę.
Vis dėlto vėliau tas pats L. Skierus mero teiravosi, ar neatsitiks taip, jog parama prieplaukoms įrengti Savivaldybei nebus skirta, o kadangi darbų sutartis jau pasirašyta, suderėtus 130 tūkst. eurų Savivaldybė „Plungės lagūnai“ turės sumokėti iš savo biudžeto? „Sumokėsime už keturias laivų prieplaukas, o močiutės ir toliau negriūdamos negalės iš bažnyčios nueiti iki kapinių. Ar manote, kad tai teisinga?“ – teiravosi Tarybos narys, turėdamas omeny tragiškos būklės šaligatvius Birutės ir kitose miesto gatvėse, kurioms remontuoti jau daug metų nerandama lėšų. Bet A. Klišonis patikino, jog taip nebus. Esą mėnesio pradžioje Plungėje viešėjęs aplinkos ministras pats paraginęs teikti paraišką ministerijai bei prie jos pridėti rangos darbų sutartį. Suprask – pinigų yra, tereikia juos pasiimti.
„Jei šiandien pritarsite, jau rytoj galėsime pateikti paraišką“, – patikino meras per Tarybos posėdį, o kitą dieną viename Plungės laikraštyje pasirodė straipsnis, kuriame cituojamas Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Gamtos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Povilas Paukštė. Jo žodžiais, Plungės r. savivaldybės administracija paraišką JAU yra pateikusi, o rangos darbų sutarties prie jos pridėti NEREIKĖJO. Esą sutartį su rangovu Savivaldybė turės pasirašyti tik po to, kai jai bus paskirta parama. Kad paraiška jau pateikta, praėjusio penktadienio rytą „Žemaičiui“ patvirtino ir Savivaldybės ekologė Gintarė Vaišnoraitė.
Še tau, boba, ir Devintinės. Ar tai reiškia, kad visas šis cirkas surengtas tik tam, kad dar vieną skubos būdu paskelbtą konkursą ir vėl galėtų laimėti „Plungės lagūna“? Dabar tik galima spėlioti, kaip būtų pakrypęs Tarybos posėdis, jei šias detales būtų žinoję Tarybos nariai? Kokių „meilių“ žodelių jie būtų parinkę valdantiesiems, taip įžūliai maustantiems savo oponentus? Nors ir taip pasipiktinimo bangos būta nemažos. Tarybos narys Robertas Endrikas, sunkiai valdydamas emocijas, kalbėjo, kad NBA krepšinio lygoje galioja nerašyta taisyklė, kad net tada, kai stipriai pirmauji prieš varžovus, negali iš jų tyčiotis. „Mere, nebesityčiokite. Kad ir kiek skundų dėl jūsų elgesio rašytume įvairioms instancijoms – jokios reakcijos. Ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija prieš MAGNUS kontoros advokatus, kuriuos esate nusisamdę, matyt, jaučiasi bejėgės“, – kalbėjo jis.
Kad toks Savivaldybės administracijos elgesys mažų mažiausiai „chamiškas“, konstatavo net mero advokatu pravardžiuojamas Tarybos narys Tomas Raudys, tačiau tuoj pat paragino susirinkusiuosius nenukrypti nuo esmės ir balsuoti už tai, jog paraiška būtų teikiama. Ir valdančiųjų balsų pakako, jog būtų priimtas šis niekinis sprendimas. Galima numanyti, kaip nejaukiai turėjo jaustis į šią aferą įtraukti bei visą šį cirką turėję stebėti administracijos specialistai. Norisi tikėti, kad mažesnis ar didesnis kirminas graužia ir pačių valdančiųjų sąžinę. Juk ar tam žmonės juos rinko, kad jie, daug negalvodami ir, kada reikia, užsimerkdami, laimintų nešvarius mero ir jo aplinkos sandėrius?

6 komentarai(-ų)

 • ar tai meras?:

  kol tokie neišmirs ir neapvalys visuomenės tol mūsų šalyje reikalai negerės

 • Stanislovas:

  IŠ KUR TOKIE BRUDAI ATSIRANDA?

 • Staska:

  Meras yra labai gudrus ir protingas, todėl ir sugeba visą tarybą apeiti. Vienas Rytų išminčius yra pasakęs, kad „žmonės yra verti tokios valdžios, kokią turi“, tuo labiau, kad dabar tą valdžią žmonės patys išsirenka…

 • ???:

  Idomu jei dabar butu surengti rinkimai ar tiek pat butu ji palaikanciu, kaip pries 2 metus? Kazko nesitiki.

 • meras slykstyne:

  gerbiamasai, eik lauk is mero pareigu! opozicija jam apkalta organizuokite! gerai, kad rinkimai bus greit, nebebus to brudo.

 • tai tipinis:

  sovietinio mokymo palikuonis, apgailėtinas tipas

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...