Išaiškino nelegalių lombardų tinklą

pinigaiKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo valdyba ir kitų apskričių policijos komisariatais, atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl galimai neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose veiklos bei sulaikė 14 organizuotoje grupėje veikusių asmenų.

Turėdami duomenų, jog lombardų darbuotojai, žinodami apie atnešamus vogtus daiktus, juos superka, pareigūnai surinko duomenis, pakankamus įtarti, jog susibūrę į organizuotą grupę, kurioje buvo kruopščiai pasiskirstyta vaidmenimis – 4 organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes bei jas perpardavinėjo. Tyrimo metu išaiškinta, jog vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu galimai užsiėmė lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose.
Kratų lombardų patalpose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose metu aptikta apie 400 tūkstančių galimai neapskaitytų grynųjų pinigų, apie 50 kilogramų galimai neapskaityto aukso bei apie 70 kilogramų sidabro gaminių. Dalis aukso gaminių buvo išardyti – paruošti perlydyti, rasta ir jau išlydyto aukso. Aptikta ir senovinių, galimai vogtų, vertingų monetų – devynios auksinės ir 268-ios sidabrinės monetos. Rasta ir galimai vogtų mobiliojo ryšio priemonių bei statybinių įrankių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...