Ūkininkas tyrėjų neįsileido

21710-12697Plungės rajono valdžios atstovai, pavargę nuo gyventojų skundų dėl iš Varkaliuose esančio ūkininko Kazimiero Baginsko kiaulių fermos sklindančio nemalonaus kvapo, nutarė pasikviesti mokslininkų, kurie ištirtų ūkio teritorijoje esantį gruntą ir požeminius vandenis bei vieną kartą ir visiems laikams atsakytų, ar teršia aplinką ūkininko kiaulės, ar ne. Tik bėda, kad K. Baginskas tikrintojų neįsileidžia, motyvuodamas tuo, kad šie į jo valdas gali įnešti… kiaulių maro užkratą.

Savivaldybės administracija pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia UAB „DGE Baltic Soil and Environment“. Ši įsipareigojo per keturis mėnesius K. Baginsko ūkio teritorijoje paimti grunto bei požeminių vandenų mėginius bei atlikti preliminarius jų ekogeologinius tyrimus. Sutarties vertė – beveik keturi tūkst. eurų. Tačiau praėjo jau du mėnesiai nuo sutarties pasirašymo, o tyrėjams taip ir nepavyko patekti į ūkį.
„Gyventojai skundžiasi dėl blogo kvapo, be to, netoliese gyvenantieji baiminasi, jog gali būti užteršti jų geriamojo vandens šuliniai. Todėl ir nusipirkome šią paslaugą. Bet ūkininkas neįsileidžia. Padedant advokatui, jis Savivaldybei parašė griežtą raštą, kad dėl kiaulių maro grėsmės tyrėjų  nepriims. Dabar tariamės, ką toliau daryti. Kreipsimės į Aplinkos apsaugos departamentą, kad tarpininkautų“, – sakė Plungės rajono savivaldybės Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė.
Jei vis dėlto pavyks paimti minėtuosius mėginius, ką tikimasi išsiaiškinti? To „Žemaitis“ pasiteiravo Savivaldybės ekologės Editos Lydienės. Ji sakė, jog ekogeologiniams tyrimams iš 2–3 metrų gylio gręžinių imami grunto ir požeminių vandenų mėginiai. Jei, ištyrus juos, nustatoma tarša, atliekami dar detalesni tyrimai. Jie parodo tikslų taršos šaltinį, į kurią pusę sklinda tarša, kokio dydžio teritorija užteršta ir panašiai. Kitas etapas – rengiamas užterštos teritorijos sutvarkymo planas. Kas tą planą turi įgyvendinti? „Teritorijos savininkas“, – atsakė E. Lydienė.
Ji priminė, jog panašūs tyrimai pernai buvo atlikti Plungės Birutės gatvėje, prie senųjų kapinių esančio Babrungo pakrantės. Tąkart buvo gauti duomenys, kad ši teritorija yra užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais. Ištirtasis plotas buvo įtrauktas į užterštų teritorijų tvarkymo sąrašą, bet iki šiol laukiama, kada Savivaldybei bus skirta lėšų šioms pakrantėms sutvarkyti – užterštąjį gruntą išvežti valyti, o į jo vietą atvežti kito.
E. Lydienė sakė, jog Savivaldybė dažnai sulaukia skundų dėl iš K. Baginsko ūkio sklindančio blogo kvapo, tačiau nustatyti, ar oras iš tikrųjų yra užterštas žmogui bei aplinkai kenksmingomis medžiagomis, yra labai sunku, todėl ir buvo nuspręsta ištirti gruntą bei požeminius vandenis, esančius ūkio teritorijoje.

3 komentarai(-ų)

 • Kiaule:

  patys kalti su savo istatymais durniai,ka susikuriat o paskui bandot kazka irodyt.Juokinga net.Nori ir neisileidzia.Cia staripsnio autorius juokiai is saves ar juokiasi is valstybes ar zmoniu …

 • Ansas:

  „…jis Savivaldybei parašė griežtą raštą, kad dėl kiaulių maro grėsmės tyrėjų nepriims.
  ——————————————————————————
  Tai viešas interesas , kuris ginamas teisinėmis priemonėmis ir turi būti įpareigotas ūkininkas įsileisti nustatyta tvarka , tam reikalui sudaryta komisija , tam yra apsauginės priemonės, galu gale,taip prisidengus iš viso kiltu klausimas,kokia ten vykdoma veika , tai kas čia ir ką kvailiais laiko ?!

 • Staska:

  Tokie tyrėjai tegul eina šunims šėko pjauti, jeigu nesugeba sutramdyti vieno pažeidėjo. Manau, reikėtų priimti į tokias pareigas tokius specialistus, kurie visada būtų pasiruošę užkirsti kelią pažeidimams. O kam tada reikalinga policija?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...