„Šie metai buvo… įdomūs“

21710-13083Praėjusio penktadienio vakarą Plungės kultūros centre vykusioje kasmetinėje tradicinėje žemdirbių šventėje nemažai kalbėta apie orą. To ir buvo galima tikėtis, mat dėl Lietuvą merkiančio ir ūkininkų žemes užtvindžiusio lietaus visoje šalyje jau kuris laikas yra paskelbta ekstremali situacija. Gal dėl šių ūkininkų nuotaikas temdančių gamtos išdaigų šventės metu didžiojoje Kultūros centro salėje buvo daug tuščių vietų. Tačiau tie, kurie atvyko, nepasigailėjo, mat sveikinimo kalbas keitė nuotaikingi Kultūros centro saviveiklininkų pasirodymai, o šiuos – geriausių ūkių bei gražiausių sodybų apdovanojimai.

Kaip ir kasmet, netrūko sveikintojų, panorusių kreiptis į susirinkusiuosius. Kai kurie į sceną lipo ir padėkos raštais bei dovanomis nešini. Daugelis jų buvo skirti sėkmingai savo ūkius plėtojantiems rajono žemdirbiams, o vienas sveikintojas nutarė sulaužyti įprastą tvarką. Jis apdovanojo valdžios atstovus, kurie, Seimo nario Andriejaus Stančiko žodžiais, jei ir nepadeda ūkininkams, tai bent jiems netrukdo. Tarp apdovanotųjų atsidūrė ir pats šios frazės autorius.
Bene visi kalbėtojai nepraleido progos pakeiksnoti šiemet žemdirbiams itin nepalankių orų. Prastu oru nesiskundė tik Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys. Pasak jo, besibaigiantieji metai buvo… įdomūs. Jei Europos Sąjunga ir valdžia dosniai parems nuo liūčių nukentėjusius žemdirbius, esą metus dažnas baigs su šiokiu tokiu pelnu. M. Kaktys atkreipė dėmesį ir į tai, kad rajono kaimai kasmet tik gražėja, o ūkiai –  modernėja, tad išrinkti gražiausių sodybų ir metų ūkio konkursų laimėtojų nebuvo sunku.
Paskelbta, kad trečiąją vietą konkurse „Metų ūkis 2017“ laimėjo Dinalda ir Justinas Valančiai iš Platelių seniūnijos, antrąją – Daivutė ir Vidmantas Petrauskai iš Kulių seniūnijos, o pirmąją vietą iškovojo Daina ir Vaidas Raišučiai iš Žemaičių Kalvarijos seniūnijos. Karina Mikalauskienė iš Nausodžio seniūnijos buvo apdovanota kaip geriausia jaunoji ūkininkė, perėmusi tėvų ūkį ir propaguojanti ekologinę žemdirbystę.
Plungės rajono savivaldybės administracijos surengtame gražiausių sodybų konkurse trečioji vieta skirta Leonoros ir Viliaus Augusto Rimkevičių puoselėjamai sodybai, esančiai Babrungo seniūnijoje. Antrąją vietą pelnė Reginos ir Andriaus Tamošauskų prižiūrimos valdos Nausodžio seniūnijoje. O gražiausia šiemet pripažinta Almos ir Dariaus Kaktavičių sodyba, esanti Alsėdžių seniūnijoje.
Apdovanoti ir gražiausių ūkininkų sodybų šeimininkai. Trečioji vieta skirta Danutei ir Jonui Rausčiams (Žemaičių Kalvarijos seniūnija), antroji – Daivai ir Alvydui Daukinčiams (Žlibinų seniūnija), pirmoji – Severinai ir Romanui Pušinskiams (Kulių seniūnija).
Buvo pagerbti ir tie ūkininkai, kurių karvės duoda daugiausiai pieno: Julius Martišius, Danguolė Kaveckienė bei Jovita Mikalauskienė. Dar keliems šventės dalyviams įteikti žemės ūkio ministro Broniaus Markausko ir europarlamentaro Bronio Ropės padėkos raštai. Bet labiausiai susirinkusiuosius pradžiugino iš Seimo narių Jono Varkalio ir Andriejaus Stančiko lūpų nuskambėjusi žinia, jog jie darantys viską, kad kitąmet rajonui būtų skirta kelis kartus daugiau lėšų senoms melioracijos sistemoms atnaujinti ir naujoms įrengti. Jei šios pastangos būtų vaisingos, gal ateity, susirinkus pasidžiaugti besibaigiančiais metais, būtų galima kalbėti ne apie derlių paskandinusį lietų, bet apie linksmesnius dalykus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...