Savo kūrybą pristato penki menininkai

21710-13034Plungės kultūros centre buvo atidaryta bei visuomenei pristatyta penkių autorių paroda „Menas viešojoje erdvėje: Pokalbiai su gamta III“. Tai, anot parodos kuratoriaus, menininko Juozo Laivio, – šiais metais vykusių kūrybinių dirbtuvių vizualizacijos.

„Pastaruoju metu intensyviai diskutuojant viešųjų erdvių sutvarkymo klausimais, reprezentacinių aikščių bei skverų monumentams skiriamas ypatingas dėmesys. Susidaro įspūdis, kad be politiškai angažuotos kūrybos šalyje daugiau niekas ir nevyksta.
Projektas „Pokalbiai su gamta III“ savotiškai oponuodamas bendrom tendencijom įsiterpia į bendrą informacinį šurmulį, pateikdamas harmoningą šiuolaikinio meno ir lietuviško peizažo junginį. Jis be ypatingų šūkių leidžia išsisakyti menininkams, realizuojant kūrybinį potencialą, kuris neišvengiamai reprezentuoja ir mūsų laikmetį“, – sako parodos rengėjai.
J. Laivys sakė, kad vasarą vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo keturi lietuviai menininkai Donatas Jankauskas, Valdas Simutis, Darius Vaičekauskas, Darius Žiūra bei menininkas iš Gruzijos Galaktion Eristavi. Visi jie gavo vienodą medžiagą, tačiau jų landšaftinės kompozicijos – labai skirtingos.
Kokios jos, galima pamatyti iki lapkričio 17-osios veiksiančioje parodoje. Menininkai įsitikinę, jog sukurtos kompozicijos atskleidžia ne tik jų išskirtinumą, bet  ir mūsų šalies gamtos grožį.
Pasak J. Laivio, periferijoje įgyvendinami jau tradicija tampantys profesionalaus meno projektai. Jie kuria pridėtinę vertę ir yra aktualūs bendrame šalies meno kontekste. Yra išryškinamas unikalus kraštovaizdžio potencialas bei reprezentuojama šalis, kaip kūrybingas, atviras ir naujovių nevengiantis kraštas.
Paroda pasidžiaugė ne tik būrys jos lankytojų, bet ir menininkus sutikusi Kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, kuri dėkojo parodos autoriams, kad plungiškiai bei svečiai turi galimybę prisiliesti prie kitokio meno.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...