Vėlinių žvakės degė ir miškuose

21710-13127Norėdami pagerbti žuvusiuosius už laisvę, Plungės šaulių antrosios kuopos būrio vyrai su Krizių centro vadovu G. Armaliu ir kai kuriais gyventojais Plungės apylinkėse aplankė jų kapus ir uždegė žvakelių.

Žvarbus vėjas košė kiaurai ir žnaibė ausis, o klampūs, pelkėti miško takeliai stingdė kojas. Šildė tik mintys apie jaukius namus ir karštą arbatą. O kai sustojome prie akmens, ant kurio iškaltos devyniolikos partizanų, žuvusių už Lietuvos laisvę, pavardės, susimąstėme. Jie gyveno miškuose, kur dabar nė su mašina neprivažiuosi. O kokios mintys šildė kovotojus tada, tik pats Dievas žino.
Ant kito paminklo užrašyta: „1941m. birželio 24–25 d. žvėriškai nukankinti Rainių miškelyje už tautinės vėliavos iškėlimą Alsėdžiuose…“
Jau tradicija tapo, kai prieš Vėlines šaulių būrys aplanko partizanų kapus, uždega žvakelių ir sukalba maldą už žuvusiuosius. Buvo aplankyta 16 kapų ir paminklų Skyplaičių, Paburgės, Vilkų, Skirpsčių, kituose kaimuose bei Alsėdžiuose ir Plungėje.
Kiekvienas paminklas, kapas pasakoja mums savo istoriją, o Vėlinių žvakė – amžinosios šviesos ir vilties simbolis – saugo šviesų žuvusiųjų atminimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...