Nuteistas avariją padaręs ir į užsienį pasprukęs vyriškis

Neseniai Plungės rajono apylinkės teismas sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl avarijos, per kurią buvo nesunkiai sužaloti du žmonės. Sukėlus avariją kaltintas 1993-iaisiais gimęs Edgaras Skužinskas. Rietave registruotas jaunas vyras automobilį vairavo neturėdamas tam teisės ir būdamas neblaivus (1,84 promilės). Spalio 20-ąją E. Skužinskui paskelbtas teismo nuosprendis – jis pripažintas kaltu.

Teismas jam skyrė vienerių metų terminuotą laisvės atėmimo bausmę, kurią teks atlikti pataisos namuose. Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, E. Skužinskui belangėje teks praleisti dvejus metus ir aštuonis mėnesius. Jam uždrausta ir dvejus metus vairuoti visų rūšių transporto priemones. Tik per plauką tragedija nesibaigusi nelaimė „kirs“ jos kaltininkui ir per kišenę, mat teks atlyginti ligonių kasos išlaidas, kurios patirtos gydant per avariją sužalotus asmenis. Išlaidos sudaro beveik 700 eurų.
Skaitytojams primename, jog avarija įvyko 2015-ųjų liepos 5-osios naktį. Kalakutiškės kaimo ribose, žvyruotame kelyje, E. Skužinskas nesuvaldė automobilio „Toyota Corolla“, nulėkė nuo kelio, daužėsi į sankasą, kelis kartus vertėsi ir galiausiai atsitrenkė į medį. Kartu su avarijos kaltininku važiavo dar trys žmonės, tačiau vienam pavyko atsipirkti tik išgąsčiu. Kiti du, kaip ir teisiamųjų suole atsidūręs E. Skužinskas, patyrė sužalojimų.
Nagrinėjant bylą, su apsauga į teismo posėdį pristatytas kaltinamasis nesigynė jam mestų kaltinimų. Atvirkščiai – visiškai pripažino kaltę ir prisiekinėjo, jog labai gailisi, kad prie vairo sėdo būdamas girtas. Tikino, jog ligoninėje pabudęs džiaugėsi nieko neužmušęs.
Prisimindamas nelaimingos nakties detales, E. Skužinskas apklausiamas pasakojo, jog pasivažinėti iš vieno miesto į kitą – iš Palangos – į Rietavą ir atgal – sumanė išgertuvių metu. Tačiau po kelią įtartinai vingiuojantis jis buvo pastebėtas rietaviškių pareigūnų. Šie ėmė vytis girto E. Skužinsko vairuojamą automobilį, kuris savo „pasirodymą“ baigė įvažiavęs į Kalakutiškės kaime esantį žvyrkelį.
Po avarijos E. Skužinskas, vos spėjęs išeiti iš ligoninės, spruko į užsienį, slapstėsi net dvejus metus. Tačiau galiausiai vis tiek pateko pareigūnams į rankas ir sulaukė atpildo už padarytą nusikaltimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...