Iki senaties termino tetrūko trejų metų

Praėjusiame numeryje „Žemaitis“ rašė, kad Prancūzijoje sulaikytas plungiškis, kuris nuo teisėsaugos slapstėsi net 17 metų. Jis kaltinamas tyčiniu nužudymu sunkiomis aplinkybėmis. Buvo išduotas Europos arešto orderis ir paskelbta tarptautinė plungiškio paieška.

Paaiškėjo, jog tai – svetima pavarde Prancūzijoje, Kahoro (Cahors) mieste, gyvenęs Mindaugas Gadeikis, kuris 2000-ųjų rugpjūtį močiutės bute išgertuvių metu žiauriai nužudė savo 47-erių dėdę Vygantą Pakalniškį.
Tąkart teismo ekspertai nustatė, jog užmuštajam suduota ne mažiau kaip 40 smūgių, kurių dauguma – į galvą. Byla tais pačiais metais pasiekė Klaipėdos apygardos teismą, tačiau po kelių teismo posėdžių, kaltinamasis dingo. Jis buvo ieškomas, o kai Lietuvoje jo rasti nepavyko, 2006-aisiais išduotas Europos arešto orderis.
Už tyčinį nužudymą vyrui gresia kalėjimas iki gyvos galvos, tačiau nedaug betrūko, kad plungiškis atsakomybės būtų išvengęs. Po trejų metų sueitų senatis (už tokį sunkų nusikaltimą ji sueina po
20-ies metų) ir žudikas liktų laisvėje. Tai galėjo pavykti, nes M. Gadeikis slapstėsi, prisidengęs dokumentus pametusio lietuvio pavarde.
Praėjusį penktadienį Klaipėdos apygardos teismas M. Gadeikiui skyrė maksimalų – trijų mėnesių – suėmimo terminą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...