Naikina senųjų gamintojų naminės degtinės daryklas

Image3_3Rietavo policijos komisariatas yra išsikėlęs uždavinį sunaikinti komisariato teritorijoje veikiančias nelegalios naminės degtinės varyklas. Kadangi 51 procentą šio komisariato prižiūrimos teritorijos užima miškai, – minėto „verslo“ netrūksta.

Per šiuos metus Rietavo policijos pareigūnai dėl naminės degtinės gaminimo pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus. Skirtingai nei greta esančio Plungės rajono, kuriame naminę degtinę gamindavo išimtinai vien pasamdyti šiai veiklai žmonės, Rietave visi ikiteisminiai tyrimai pradėti senųjų, nuolat, pasak pačių įtariamųjų, tuo užsiimančių gamintojų atžvilgiu.
Jie turėdavo visą reikalingą įrangą, patys ją susimontuodavo ir patys pardavimui „virdavo“ naminukę. Gamybos įranga tokiems „fabrikėliams“ kainuodavo apie du tūkstančius eurų, bet pelnas šias išlaidas atpirkdavo. Per parą įgudę virėjai paruošdavo 100–250 litrų stipraus alkoholio, už kurio litrą, parduodami visą iškart, gaudavo po 4–5 eurus.
Kaip pasakojo Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas, vienas tokių gamintojų, įkliuvęs pastaruoju metu, paklaustas neslėpdamas jam išklojo, kad gaminti pelningą skystį jį dar jaunystėje pamokęs tėvas. Neišmokęs jokio kito amato, bet įvaldęs naminukės gaminimo „meną“, 67-erių vyras teigė iš to gyvenąs jau bemaž keturis dešimtmečius.
Apie kai kurių gamintojų receptūrą verčiau būtų nutylėti, nes, matydami „produktus“, raukosi net daug regėję policijos pareigūnai. Švelniai tariant, rūgimui paskatinti, trūkstant mielių, naudoti gyvūninės kilmės rūgimą skatindavę ingredientai.
Rietavo policijos pareigūnai, kovodami su naminės degtinės gaminimu, laikymu ar realizavimu, laikosi taktikos ne tik, kaip daryta seniau, išardyti miško varyklas, bet ir išvežti, utilizuoti visus įrenginius, kad neliktų jokios galimybės suremontavus panaudoti jų dar kartą. Policijos pareigūnai įpareigoja įtariamuosius naminės gaminimu ar nusižengėlius administracinei tvarkai sutvarkyti miškus, juos išvalyti. Policininkai tikrina, ar tai padaroma. Kad ir keistoka, bet gal bijantis papildomų gamtosaugininkų baudų, gal dėl kitų priežasčių, miškai paliekami švarūs.
Už stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimą dažniausiai gresia piniginės baudos, viešieji darbai. Galimas ir laisvės atėmimo skyrimas, bet jis taikomas už pakartotinę veiką ir sulaikius įtariamuosius antrą, trečią kartus.
Marius Vaičikauskas dažniau gaunamą informaciją apie naminės degtinės gamybos vietas sieja ir su pokyčiais Lietuvos policijoje. Pasak Rietavo policijos komisariato vadovo, kadangi dabar policijos pareigūnai daugiau laiko praleidžia prižiūrimoje teritorijoje, tiesiogiai bendraudami su gyventojais, juos pasiekia ir daugiau informacijos, tokio pobūdžio – taip pat.
„Nuo 2015 metų, kai pradėjau dirbti Rietavo policijos komisariato viršininku, iki šio spalio 30 d., kai sulaikėme dar vieną, įtariama, gamintoją, jau sunaikinome septyniolika naminės degtinės varyklų. Nuoširdžiai kviečiu mūsų savivaldybės gyventojus bendradarbiauti. Jų anonimiškumą policija garantuoja“, – kalbėjo komisariato vadovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...