Pyragu vilioti ar botagu varyti?

21709-11775Aplinkos ministerija, susirūpinusi, jog privačių namų gyventojai vangiai jungiasi prie Europos Sąjungos lėšomis nutiestų vandentiekio ir kanalizacijos tinklų, sumanė skirti paramą tiems, kurie neišgali savo lėšomis to padaryti. Plungės rajono taryba svarstė, ar priimti šią pagalbą, ar neatsitiks taip, jog vėliau ši parama atsisuks prieš pačią Savivaldybę.

Kaip sakė Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojas Arvydas Liutika, į šią paramą gali pretenduoti Plungės, Varkalių ir Babrungo gyventojai. Kiekvienai namų valdai, šalia kurios yra nutiesti nuotekų tinklai, ir kuri prie šių dar nėra prisijungusi, tam gali būti skirta iki 1000 eurų (30 proc. šių lėšų iš savo biudžeto turės padengti Savivaldybė). Be to, Aplinkos ministerija nurodė, jog didesnę tikimybę gauti paramą turės tos savivaldybės, kurios į sąrašą įtrauks daugiau socialiai remtinų asmenų.
Rajono tarybos narių nuomonės, ar verta prašyti šios paramos, išsiskyrė. Vieni kalbėjo, jog reikia padėti gyventojams, bet kiti atkreipė dėmesį į tai, kad ši parama gali atsisukti prieš pačią Savivaldybę. Esą dabar padėjus vieniems, ateity, tiesiant naujus vandentiekio ir nuotekų tinklus, kiti gali neskubėti jungtis prie jų, laukdami, kol Savivaldybė tam skirs lėšų. Galiausiai buvo prieita prie bendros nuomonės, jog reikia padėti tik socialiai remtiniems asmenims. Esą toks sprendimas bus teisingiausias ir nekiršins gyventojų. Juolab kad pirminiame prie nuotekų tinklų neprisijungusių valdų sąraše, kurį pateikė „Plungės vandenys“, buvo galima išvysti adresus ir tų namų, kurie yra prestižinėmis laikomose miesto ar priemiesčio gatvėse.
Tarybai apsisprendus padėti tik socialiai remtiniems asmenims, suskaičiuota, kad į paramą gali pretenduoti tik 6 ar 7 asmenys (vienas – varkališkis, kiti – plungiškiai). Tad Aplinkos ministerijai ir bus teikiama paraiška su prašymu skirti lėšų nutiesti kanalizacijos vamzdžius iki šių asmenų būstų. Kol kas neaišku, ar šie asmenys turės lėšų įsirengti vonią bei klozetą, jei iki šiol naudojosi lauko tupykla, ir įsivesti vandenį, kadangi parama tam nenumatyta. Ir apskritai, ar šie asmenys norės būti prijungti prie nuotekų ir vandentiekio tinklų? Juk turės kas mėnesį mokėti už vandenį ir nuotekas, o tai reiškia papildomas išlaidas.
Akivaizdu, kad klausimų kol kas – daugiau nei atsakymų. Gal teisus buvo kažkuris Tarybos narys, sakydamas, jog norint, kad gyventojai prisijungtų prie šių tinklų, reikia ne pyragu vilioti, bet botagu varyti. Tad jei nepadės Aplinkos ministerijos žadami pyragai, gal pagaliau aplinkosaugininkai išsitrauks botagą?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...