Seimo nariui patarė… vadovautis savo sąžine

21711-13524Seimo Etikos ir procedūrų komisija nerado įrodymų, jog plungiškių rinktas Seimo narys Jonas Varkalys siekė paveikti Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovą Egidijų Skrodenį, jog šis pasirašytų sutartį dėl žiedinės sankryžos Dariaus ir Girėno gatvėje įrengimo su konkursą laimėjusiomis įmonėmis „Eurovia Lietuva“, „Plungės lagūna“ bei „Plungės Jonis-S“ (pastarosios įmonės dalis akcijų priklauso šio Seimo nario žmonai Nijolei Varkalienei).

Tokias išvadas minėtoji komisija pateikė lapkričio 8 dieną. „Žemaitis“ jau rašė, kad Seimo narės Aušra Maldeikienė ir Ingrida Šimonytė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją ir nurodė, kad J. Varkalys rugsėjo 11 d. kartu su Plungės rajono meru Audriumi Klišoniu ir Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūrate Garčinskaite susitiko su E. Skrodeniu. Susitikimo tikslas buvo išsiaiškinti, kodėl LAKD nepasirašė sutarties su minėtomis įmonėmis, kurios laimėjo Savivaldybės skelbtą viešąjį darbų pirkimo konkursą (direkciją papiktino tas faktas, kad Savivaldybė pasirinko brangiausią pasiūlymą).
Savo pasiaiškinime J. Varkalys nurodė, jog su E. Skrodeniu norėjo aptarti kitą klausimą, tačiau dalyvauti šiame susitikime pasiprašė ir A. Klišonis. Esą jis nežinojo, apie ką Plungės rajono meras nori kalbėti su LAKD vadovu, o pradėjus kalbėti sutarties pasirašymo tema, pokalbyje nedalyvavo. Tą patį patvirtino ir E. Skrodenis.
Etikos ir procedūrų komisija J. Varkaliui rekomendavo svarstant klausimus bei priimant sprendimus, tiesiogiai susijusius su UAB „Plungės Jonis-S“ vykdoma veikla bei šios veiklos sritimi, vadovautis savo sąžine bei vengti panašių situacijų, kad visuomenei nekiltų įtarimų dėl viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...