Po trejų metų – įpareigojimas ištaisyti broką

21711-13269 Daugelis plungiškių turbūt dar atsimena tą triukšmą, kuris kilo prieš trejus metus, kai Plungės tarybos nario Tomo Raudžio vadovaujama UAB „Valda, laimėjusi Savivaldybės skelbtą konkursą, išasfaltavo dalį Plungės Laisvės gatvės, ir staiga paaiškėjo, jog naujoji asfalto danga tapo panaši į kalnelius. Plungiškiai dar ilgai, kaskart kratydamiesi „Tomo kalneliais“, keikė ir „Valdą“, ir Plungės savivaldybę, kuri taip ir neišsireikalavo (tiesa, nelabai ir reikalavo), jog brokas būtų ištaisytas. Bet koks netikėtumas – praėjus lygiai trejiems metams, „Valdos“ technika bei darbininkai vėl sugrįžo į šią gatvę. Tik, kaip paaiškėjo, ne Savivaldybės administracijai liepus, bet įsikišus teisėsaugai.

Priminsime, jog prieš trejus metus „Valdos“ direktorius T. Raudys tikino dėl broko nesąs kaltas. Esą net dvi ekspertizės parodė, jog kalneliai susidarė dėl prastos asfaltbetonio kokybės. Savivaldybės administracija tąkart nusprendė, jog broko taisyti neverta. Esą asfalto dangos nelygumai nėra tokie dideli, kad gatve nebūtų galima važinėti, todėl būtų naudingiau, jei „Valda“, atlygindama žalą, išasfaltuotų kitą gatvę ar jos dalį. Tam buvo pasirinkta už Plungės bažnyčios esanti Babrungo gatvės atkarpa. „Valda“ ten paklojo asfaltą ir visa ši istorija, regis, buvo užmiršta.
Bet praėjusią savaitę, išvydę, jog prieš trejus metus išasfaltuota Laisvės gatvės atkarpa ir vėl remontuojama, plungiškiai ėmė smalsauti, kam to prireikė. Juk duobių joje dar nebuvo, be to, apie žadamus darbus nebuvo užsiminta nė viename iš Savivaldybėje vykusių posėdžių.
Pirmiausia to pasiteiravome Plungės miesto seniūno Gintaro Domarko. Jis sakė žinąs tik tiek, kad kažkuris iš teismų įpareigojo „Valdą“ broką ištaisyti. Daugiau apie šį įpareigojimą papasakojo Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas. Pasak jo, situaciją dėl Laisvės gatvės remonto broko aiškinosi Klaipėdos apygardos prokuratūra. Esą jos Viešojo intereso gynimo skyrius ir nurodė Plungės savivaldybės administracijai įpareigoti rangovą („Valdą“) broką ištaisyti. Tiesa, šį Klaipėdos apygardos prokuratūros sprendimą Savivaldybė apskundė Generalinei prokuratūrai ir Vilniaus miesto apylinkės teismui, bet šie, susipažinę su situacija, paliko galioti Klaipėdos apygardos prokuratūros spendimą.
„Tai ir daroma šiuo metu: viršutinis nelygus buvęs asfalto sluoksnis jau nuimtas ir bus liejamas naujas asfaltas“, – „Žemaičiui“ patvirtino ir Vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Stankuvienė. Ji sakė nežinanti, kas kreipėsi į prokuratūrą su prašymu ištirti šią situaciją, tačiau esą girdėjusi, jog tai buvę kažkas iš Savivaldybės tarybos opozicijos.
Dar daugiau neaiškumų kilo po to, kai pakalbinome opozicijos lyderį Robertą Endriką. Jis prisiminė, jog tuoj po to, kai paaiškėjo, kad „Valda“ netaisys broko, opozicija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu išsiaiškinti, ar Savivaldybės veiksmai yra teisėti. Ji, persiuntusi skundą tirti Klaipėdos apygardos prokuratūrai, o ši galiausiai atsakiusi, kad įpareigos Savivaldybės administraciją ateity vengti panašių konfliktų.
„Tuo viskas tada ir baigėsi. Nuleidome rankas, nors gal ir nereikėjo. Bet tų pažeidimų Savivaldybėje tiek daug, jog vos spėjame skundus rašyti. Netikiu, jog galiausiai prokuratūra atsižvelgė į mūsų prašymą. Naujieną man pasakėte. Šiaip esu neblogas seklys, bet šį kartą mane nustebinote“, – sakė R. Endrikas, paklaustas, ar jis prisidėjo prie to, jog „Valda“ po trejų metų vis dėlto ėmėsi taisyti
broką.
Atrodo, kad Plungės valdžia, taip aktyviai kovojusi, jog būtų apginti ne viešieji, bet „Valdos“ interesai, iš dalies pasiekė savo. Nors prokuratūra nurodė, kad Laisvės gatvė turi būti išasfaltuota iš naujo, „Valda“ nesiruošia likti kvailio vietoje ir reikalauja, kad Savivaldybė jai sumokėtų už minėtosios Babrungo gatvės dalies remontą. Kad taip ir bus padaryta, beveik nekyla abejonių, tik kol kas neaišku, kiek Tarybos nario valdomai įmonei bus atseikėta iš Savivaldybės biudžeto.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...