Apie audiovizualizaciją

BunkaNei aš tą žodį pavadinime sugalvojau, nei man jo reikia garso ir vaizdo mišrainei apibūdinti, bet jis yra. Nežinau, kaip jums, bet man jis skamba lyg medicininis terminas.
Tačiau pradėkim nuo to, kad nors vis dar nėra faktų apie Seimo nario Lino Balsio neblaivumą, tauta erzeliuoja, jog visiems viskas aišku, bet pirmajai, antrajai ir trečiajai valdžioms – ne.
Ketvirtoji balansuoja ant fakto ir nuomonės ribos.
Galėtų dar prisiminti ir seną anekdotą apie ligonį, ieškojusį ausų ir akių gydytojo. Jam aiškino, kad tokio nėra, nes tarp akių ir ausų didelis skirtumas, tačiau jis tikino, jog yra, nes šnekant girdi vienaip, bet darant mato kitaip. O garso ir vaizdo nesutapimas taip trenkia per smegenis, kad prieš akis ima šmėžuoti raudoni beprotnamio mūrai.
Vieni už jų sienų pakliūva tiesiai, greitai ir beveik neskausmingai, kiti dar bando skausmingai, bet sėkmingai spyriotis.
Yra net tokių, kurie atsiriboja nuo praeities patirčių, metasi megzti, tapyti, savanoriauti, arti, sėti, pjauti, kulti ir kepti savo duoną. Audiovizualizacija jų nebeveikia, jie ištiesia pečius, įsikerta akimis į dangaus mėlynę, šviežiai suartą vagą, ausimis gaudo plaukiančio debesėlio šnarėjimą ar grumsto virptelėjimą.
Gaila, bet jų – vienetai. Kitaip sakant, išimtis iš taisyklės.
Statistikos nėra, tačiau atrodo, kad dauguma ginklu pasirenka alkoholį. Tačiau audiovizualinis dvejinimasis smegenyse dėl to ne tik nepraeina, bet tampa aršesniu. Kol butelis pilnas, dar pusė bėdos, bet pagirių rytojus atneša didesnes kančias, į smegenis sėlinančias per akis ir ausis.
Vėlgi statistikos nėra, bet patirtis kužda, kad alkoholį daugiau renkasi vadinamieji intelektualai.
Australų rašytojas Roderikas Geitesas intelektualus vadino „pasaulietiškos visuomenės kunigais, kurių tikslas yra skleisti valdančio elito tiesas“.
Gal jas skleisti ne tik L. Balsiui, bet ir Egidijui Bičkauskui, Egidijui Vareikiui (au-ū, kiek jūsų dar ten?) sutrukdė nesubalansuota audiovizualizacija?
O gal buvo liūdna, kad, anot filosofo Leonido Donskio, „ …viešajam intelektualui šiandien darosi nebeįmanoma daryti įtakos ten, kur idėjomis seniai niekas nebetiki ir kur jos tėra širma, slepianti seniai įvykusias žodžių ir jų reikšmių skyrybas“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...