Į teisiamųjų suolą pasodino potraukis lošti

Plungės rajono apylinkės teismas sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo. Tuo yra kaltinamas 1992-aisiais gimęs keturakiškis Vidmantas Venckus. Už analogišką nusikaltimą jaunas vyras jau teistas ir Mažeikiuose, ir Telšiuose, ir Tauragėje.

Kaltinamojo akto medžiaga byloja, jog bėdų keturakiškis prisidarė šių metų balandžio 10 ir 18 dienomis, kai apgaulės būdu įsigijo Plungėje esančiai UAB „Inega“ priklausantį turtą – 400 eurų vertės betono kirstuką, 545-iais eurais brangesnę betono pjaustyklę ir 700 eurų kainuojantį benzininį žemės grąžtą. Išsinuomojęs šituos daiktus, tačiau jų negrąžinęs, kaltinamasis įmonei padarė 2045-ių eurų žalą.
Išnuomotus įrankius V. Venckus užstatė Plungėje esančiame lombarde. Gautus pinigus pralošė lošimo namuose.
Teisiamas vyras nesigynė jam mestų kaltinimų. Atvirkščiai – nuleidęs galvą tikino, jog gailisi dėl to, ką padarė. Aiškino, jog viskas – per lošimus, kurie „išgręžia“ kišenes ir pridaro skolų.
V. Venckus sakė, jog norėtų apgautos įmonės vadovui atlyginti padarytą žalą. Tačiau iš teisme paviešintos bylos medžiagos matyti, kad UAB „Inega“ atgavo prarastus daiktus. O ir civilinių ieškinių teismui nepateikė nei ji, nei lombardas.
Už padarytą nusikaltimą prokuroras teismo prašė V. Venckui skirti aštuonių mėnesių (sumažinus trečdaliu) terminuotą laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams, įpareigoti jį per tris mėnesius pradėti dirbti bei metus nesilankyti lošimo namuose. Su šia užduotimi V. Venckui galbūt pavyks susitvarkyti, mat vyras internetu yra parašęs prašymą, kad artimiausius dvidešimt metų jo neįsileistų jokie lošimo salonai.
Teismo nuosprendį vyras išgirs dar šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...