„Žemaitiškų skaitymų“ geriausieji

21711-13548Neseniai Plungės viešojoje bibliotekoje skambėjo žemaitiški tekstai. Buvo galima išgirsti ir eiliuotų, ir prozos kūrinių. Progą pasigrožėti gimtosios – žemaičių – kalbos skambesiu suteikė konkursas „Žemaitiški skaitymai“. Lapkričio 8–9 dienomis pasirodė visi skaitovai – darželinukai, pradinukai, 5–12 klasių mokiniai. Komisijai teko paplušėti, kol išrinko geriausiuosius.

Plungės rajono švietimo skyriaus bei bibliotekos darbuotojų šeštą kartą organizuojamas renginys vyko tris dienas. Pirmąją dieną savo sugebėjimais vertinimo komisiją bei smalsuolius stebino mažiausieji konkurso dalyviai – darželinukai bei 1–4 klasių moksleiviai. Kitą dieną žemaičių kalbos mokėjimą demonstravo 5–12 klasių mokiniai.
Geriausiu skaitovu darželinukų grupėje pripažintas Plungės lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtinis Dovydas Viknius, skaitęs Aleksandros Mikutienės „Mona sapnos“.
Tarp 1–4 klasių moksleivių nepralenkiami buvo Senamiesčio mokyklos ketvirtokai Živilė Gudaitė ir Ernestas Lukšas. Jie susirinkusiųjų ausis pamalonino Romualdos Bridikienės pasaka „Oršelės ėšdaigas“.
Nepriekaištingai pasirodė ir pirmąją vietą tarp 5–9 klasių moksleivių laimėjo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos 3 g klasės mokinys Modestas Batavičius. Jis skaitė lietuvišką paskaitą „Kap puons vėsus dėrbtė muokėna“.
Dešimtokų–dvyliktokų grupėje nepralenkiama buvo Kulių gimnazijos 2 g klasės moksleivė Livija Šiaudvirtaitė, porinusi apie Dalios Zabitienės aprašytą „Vėsu mažuoji žėrni“.
Įvertinti ir geriausias žemaitiškas kompozicijas parengę bei pristatę skaitovai. Vertinimo komisijos nuomone, tarp dešimtokų–dvyliktokų geriausiai pasirodė Plungės „Saulės“ gimnazijos trečios klasės moksleiviai Raminta Narmontaitė, Samanta Lukošiūtė, Karina Eidintaitė, Karina Vilkaitė, Akvilė Andrusevičiūtė ir Tadas Abartis, atlikę kompoziciją „Zalietas“.
Prizais, kuriuos įsteigė Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, apdovanoti lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtiniai Urtė Ravickaitė, Aresta Stonkutė, Nida Galminaitė ir Simas Ubavičius, Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos Stalėgėnų skyriaus ketvirtokas Erlandas Rimkus, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos penktokė Rasa Gadliauskaitė ir Kulių gimnazijos abiturientės Karolina Urnėžaitė, Ernesta Tamošauskaitė ir Eva Bieliauskaitė.
A. Kuprelytės įsteigtą prizą už tautinius drabužius laimėjo Plungės lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtiniai Lukas Savinas ir Morta Novoruckytė.

Vienas komentaras

  • klausimas:

    O tie, kurie laimėjo kitas vietas ir važiavo į regioninį konkursą, jau neverti net paminėti? Ar čia taip popierių taupot? Ar net ir nebežinot, kad buvo dar ir antros vietos, ir trečios?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...