„Plungė – saksofono muzikos sostinė“

21711-13891Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros cento salę užliejo saksofono muzika. Žinomų kompozitorių kūrinių plungiškiams bei miesto svečiams dovanojo respublikinio Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalio-konkurso dalyviai, į giliomis muzikinėmis tradicijomis garsėjančią Plungę atvykę iš Klaipėdos, Vilniaus, Palangos, Panevėžio, Radviliškio, Vievio, Anykščių bei kitų šalies miestų ir miestelių. Dalyvavo ir Plungės krašto muzikantų. Per visą dieną nusidriekę saksofonininkų konkursiniai pasirodymai abejingų nepaliko. Jaunųjų muzikantų talentu žavėjosi ne tik publika, bet ir vertinimo komisija. Pastarajai nebuvo lengva išrinkti geriausiuosius. Būta daug diskusijų, kol apsispręsta, kurie saksofonininkai verti apdovanojimų – diplomų bei piniginių premijų. Gaila, tačiau tarp antrą kartą vykusio festivalio-konkurso laureatų mūsų krašto atstovų pavardės nesipuikavo.

Renginio metu prisiminta, jog saksofono muzikos šventės sumanytojas ir rengėjas yra Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Būtent jo dėka plungiškiai bei iš kitų vietovių atvykę muzikos gerbėjai galėjo pasimėgauti įsimintinu koncertu. Prie gražaus renginio prisidėjo ir jo globėjas P. Vyšniauskas.
Pirmoji šventės dalis prasidėjo dar rytą, kai į sceną vienas po kito žengė jaunieji saksofono muzikos atlikėjai iš Kėdainių, Anykščių, Radviliškio, Kuršėnų, Platelių, Palangos Stasio Vainiūno ir Vievio meno mokyklų, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Elektrėnų bei Plungės. Pastarajai atstovavo Henrikas Staponkus.
Pradėti A kategorijos dalyvių konkursinius pasirodymus garbė teko Kėdainių muzikos mokyklos saksofonininkų kvintetui. Jis, kaip ir kiti dalyviai, atliko du kūrinius, kurie suvirpino reikliųjų komisijos narių širdis.
Prieš didįjį vakaro koncertą paskelbus konkurso rezultatus, paaiškėjo, jog komisijos simpatijos teko Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokiniui Martynui Šerpyčiui. Jam atiteko net tik pirmosios vietos diplomas, bet ir 500 eurų piniginis prizas. Antrąją vietą šioje kategorijoje komisija skyrė ir diplomu bei 300 eurų piniginiu prizu apdovanojo elektrėniškį muzikantą Davit Avetisyan. Trečiosios vietos laimėtoju pripažintas Radviliškio muzikos mokyklos saksofonininkų kvartetas, kuriam įteiktas diplomas ir 200 eurų vertės piniginė dovana.
Pasibaigus A grupės dalyvių koncertui, pučiamųjų instrumentų muzikos atlikėjai bei pedagogai buvo pakviesti į saksofono muzikos ir scenos kūrybinę laboratoriją, kurioje žiniomis ir patirtimi dalijosi P. Vyšniauskas ir R. Beinaris.
Po pietų susirinkusiųjų dėmesį prikaustė suaugusiųjų (B kategorijos) saksofonininkų solistų ir ansamblių konkursinių programų koncertas. Gražiausius muzikinius kūrinius dovanojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos saksofonininkai, Panevėžio koncertinės įstaigos „Panevėžio garsas“ bei iš sostinės atvykę atlikėjai.
Šioje kategorijoje geriausiąja išrinkta P. Vyšniausko auklėtinė Paulina Bakšaitė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė buvo vienintelė mergina savo kategorijoje. Primename, jog pirmojo konkurso laureatu tapo festivalio globėjo auklėtinis V. Jonušas, kuris šįkart buvo vienas iš komisijos narių. P. Bakšaitei atiteko 500 eurų piniginis prizas bei diplomas.
Antrosios vietos laimėtoju paskelbtas tos pačios akademijos studentas Simas Petkevičius. Šią poziciją jaunasis muzikantas iškovojo ir per pirmąjį konkursą. Jam atiteko 300 eurų ir diplomas. 200 eurų vertės piniginę dovaną gavo trečiosios vietos laimėtoju tapęs Vilniaus kolegijos studentas Vilhelmas Rudys.
Už geriausiai atliktą kūrinį lietuvių liaudies dainos tema apdovanojimo sulaukė Anykščių muzikos mokyklos mokinė Urtė Raišelytė. Už ansambliškumą apdovanotas konkursą pradėjęs Kėdainių muzikos mokyklos saksofonininkų kvintetas. Apdovanojimo sulaukė ir jauniausias konkurso dalyvis – Kėdainių muzikos mokyklos mokinys Jokūbas Jurevičius.
Po nugalėtojų apdovanojimų ceremonijos, kurios metu sveikinimo kalbas sakė bei didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukusiu festivaliu džiaugėsi jos sumanytojas ir rengėjas R. Matulis, šventės globėjas P. Vyšniauskas ir kiti renginio svečiai, gausiai susirinkusios publikos laukė didysis vakaro koncertas, kurį publikai dovanojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, vadovaujamas Ievos ir Pauliaus Lygnugarių, bei plungiškiai saksofonininkai, tarp kurių – ir saksofono muzikos virtuozu tituluojamas P. Vyšniauskas, kurio sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti ir net čiulbėti.
Antrąja saksofono muzikos švente, draugėn sukvietusia platų šalies saksofonininkų ratą, liko patenkinti tiek rengėjai, tiek rėmėjai, tiek dalyviai. Dėkodamas už įsimintiną renginį, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis didžiavosi Plunge ir pavadino ją saksofono muzikos sostine.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...