Vagyste kaltinti šachmatų treneris ir jo sugyventinė – išteisinti

Praėjusią savaitę Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendį išgirdo 1987-aisiais gimęs plungiškis šachmatų treneris Sigitas Kalvaitis ir metais vyresnė jo gyvenimo draugė bei jųdviejų dukrelės mama Irma Šimkutė. Pora kaltinta pavogusi 400 eurų vertės kilimą. Nagrinėjant bylą teisme, tiek vienas, tiek kitas kategoriškai neigė savo kaltę ir tikino tapę nesąžiningų žmonių aukomis. Akivaizdu, jog teismas plungiškiais patikėjo – pora išteisinta.

Teisminio tyrimo metu dabar jau išteisinti plungiškiai pasakojo, jog su T. Sakalausku susipažino, kai ketino pirkti iš jo butą. Jie sutarė, kad už butą S. Kalvaitis mokės dalimis ir pas notarę pasirašė sutartį. S. Kalvaitis įsipareigojo už butą išsimokėti per dešimt metų, kiekvieną mėnesį buto šeimininkui sumokant po 200 eurų. T. Sakalauskas bute paliko baldų bei kitų daiktų, tarp kurių esą buvęs ir tariamai pavogtasis kilimas. Tačiau S. Kalvaitis tikina, jog, persikraustęs su besilaukiančia drauge į naujus namus, neradęs jokio kilimo. Kad jo nematė, prisiekinėjo ir teisme liudytojais apklausti du vyrai, kurie padėjo jaunai šeimai persikraustyti. Jokio kilimo akyse neregėjusi tikino ir I. Šimkutė.
S. Kalvaitis aiškino, kad bute buvo tik netvarka. Vyras tikino, kad jis ir jo sugyventinė yra apkalbami ir teigė, kad ne T. Sakalauskas yra nukentėjusysis šioje istorijoje, o jis ir jo šeima. „Juk mus, galima sakyti, išmetė į gatvę su dviejų mėnesių vaiku ant rankų. Negrąžino ir 1600 eurų, kuriuos esame sumokėję už butą“, – per teismo posėdį kalbėjo treneris.
Visai priešingus parodymus teisme davė T. Sakalauskas, jo sugyventinė Ramutė Sakalauskaitė bei Eglė Vainorienė, kuri T. Sakalauskui priklausančiame bute kartu su šeima gyveno prieš atsikraustant S. Kalvaičiui ir I. Šimkutei. Jie aiškino, jog kilimas tikrai buvo. Teismui buvo pateiktos nuotraukos, kuriose matyti, jog viename iš buto kambarių – neva pavogtasis kilimas.
Apklausiami Sakalauskai teisme tikino, jog S. Kalvaitis ir I. Šimkutė juos apgavo – esą vėlavo sumokėti pirmąją įmoką už butą, netvarkingai mokėjo kitus mokesčius. Būtent tai lėmė sprendimą nutraukti sutartį ir nebeparduoti buto S. Kalvaičiui.
Nuo pavasario teisme gulinčioje baudžiamojoje byloje pagaliau sudėti visi taškai. Teismo neįtikino nei fotografijos, nei nukentėjusiųjų parodymai ir, išnagrinėjęs ir įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, nusprendė, jog S. Kalvaitis ir I. Šimkutė – nekalti. Pora – išteisinta.
 T. Sakalauskas per dvidešimt dienų gali apskųsti Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendį, tačiau kol kas teisybė tokia, kad nekaltas nei šachmatų treneris, nei jo gyvenimo draugė. Kyla klausimas, kaip turi jaustis S. Kalvaitis, kuriam tenka bendrauti ne tik su vaikais ir jaunimu, bet ir su jų tėvais. Juk buvo sutepta jo ir sugyventinės reputacija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...