Kodėl komiteto narys išėjo iš posėdžio?

21711-13767Praėjusį antradienį, prasidėjus Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžiui, komiteto narys Robertas Endrikas pasiūlė iš darbotvarkės išbraukti vieną klausimą. Pasirodo, merui Audriui Klišoniui yra atsiųstas AB „Panevėžio keliai“ vieno iš vadovų raštas, kuris atrodo keistokai. Bet komitetui vadovaujantis Tomas Raudys patikino, jog klausimas nebus išbrauktas, nes bus kalbama apie Plungės rajonui svarbius dalykus.

Netrukus ir paaiškėjo, kokie tie dalykai. Minėtoji įmonė pasisiūlė kapitališkai suremontuoti prasčiausios būklės rajono gatves bei kelius, o pinigų už darbus palaukti net kelerius metus. Komiteto narei Astai Beierle-Eigirdienei garsiai suabejojus, ar apskritai toks sandoris tarp Savivaldybės ir kelių remonto įmonės yra įmanomas, meras paaiškino, jog Seime ruošiamasi priimti įstatymą, kuris leistų savivaldybėms remontuoti kelius skolon.
Esą kasmet Plungės rajono savivaldybei Kelių priežiūros ir plėtros programai skiriama apie 1,8 mln. eurų. Pusę šios sumos – apie 900 tūkst. eurų – privalu išleisti kapitaliniam kelių ir gatvių remontui. Būtent tiek Savivaldybė įsipareigotų kasmet mokėti įmonei, kuri sutiktų per tam tikrą laiką suremontuoti prasčiausios būklės rajono gatves ir kelius, o atlygio už darbus palaukti.
„Kol vadovausite šiai Savivaldybei, jokiu būdu nepritarsime tokiam sumanymui“, – išklausęs mero paaiškinimą, rėžė R. Endrikas. Pasak jo, Plungėje įsigalėjo praktika už kelių remonto darbus gerokai permokėti, o darbų viešuosius pirkimus laimi vis tos pačios įmonės. „Jei dirbtumėte sąžiningai, ir taip po truputį judėtume į priekį remontuojant gatves. O dabar… padarome brangiai, bet mažai. Ir tai – ne emocijos, o faktai“, – kalbėjo politikas.
Komiteto pirmininkui T. Raudžiui pabandžius nutraukti šią kaltinimų laviną, R. Endrikas atšovė, kad opozicijos niekas nenutildys, atsistojo ir paliko salę. Išsakyti savo nuomonę buvo paprašyta ir kitų komiteto narių. A. Beierle-Eigirdienė, išgirdusi mero patvirtinimą, jog šiam sumanymui įgyvendinti Savivaldybė nesiskolins, sakė mananti, jog verta pabandyti. Romas Remėza kalbėjo, kad, pasirinkus šį kelią, asfaltavimo darbai kainuos brangiau, nes konkursą laimėsiančiai įmonei reikės primokėti už sutikimą laukti atsiskaitymo. Be to, jis ragino protingai parengti pasirinktų kelių ir gatvių techninius projektus. Kad nenutiktų taip, kaip prieš kelerius metus remontuojant Medingėnų gatvę, – nors pėsčiųjų ten beveik nėra, iš abiejų jos pusių buvo nutiesti platūs šaligatviai, o dabar ant jų želia žolė.
Daugelis pritarė šiam sumanymui ir apsvarstė, kurias gatves įtraukti į šį projektą. Meras iš pradžių siūlė suskaičiuoti, kiek kainuotų suremontuoti visas prioritetų sąraše pirmuoju ir antruoju numeriais pažymėtas rajono gatves bei kelius, tačiau galiausiai nutarta apsiriboti tik pirmuoju prioritetu. Jam įgyvendinti preliminariais skaičiavimais reikėtų apie 13 mln. eurų. Turint omeny, kad šias gatves suremontavusiai įmonei Savivaldybė kasmet ketina mokėti po 900 tūkst. eurų, galutinai ji išsimokėtų tik… po 14 metų.
Savivaldybės administracijai buvo pavesta išsiaiškinti, kurias gatves įtraukti į projektą, kad jis netaptų per didele našta Savivaldybei. O tada Tarybai teks apsispręsti, ar eiti šiuo keliu.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...