Priekaištai viceministrui: „Negalime suprasti, kas vyksta“

21711-13622Neseniai Plungės rajono savivaldybėje viešėjo ir su plungiškiais susitiko vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys. „Šiandien su ministru lankysimės Palangoje, ten pristatysime Baltąją knygą. Bet prieš tai norėjau pasitikrinti savo žemėje“, – sakė iš Plungės kilęs politikas, pristatydamas Vidaus reikalų ministerijos iniciatyva rengiamą Baltąją knygą, kurioje apibrėžiamos Lietuvos regionų plėtojimosi gairės 2017–2027 metais.

Šį dokumentą rengia ministerijų, savivaldybių, verslo bei akademinės bendruomenės atstovai. „Jau dirbam kelis mėnesius, bandydami susodinti visus prie vieno stalo. Būtina nuspręsti, ką daryti, kad nebebūtų taip, jog viena ministerija skiria lėšų kokiai mokyklai ar ligoninei remontuoti, o kita po poros metų nusprendžia tą įstaigą uždaryti“, – kalbėjo viceministras ir pridūrė, kad tokių nesusikalbėjimo pavyzdžių – apstu. Esą dėl to smarkiai didėja atotrūkis tarp didžiųjų šalies miestų bei likusios Lietuvos, o valstybė negeba įsisavinti Europos Sąjungos (ES) skiriamos paramos (kol kas įsisavinta tik 7 proc. šio periodo ES paramos lėšų).
G. Surplys parodė skaidrę, atspindinčią, kad daugelyje regionų (išskyrus Vilniaus) šeimos pajamų vidurkis yra ties skurdo riba ar žemiau jos. Esą pagrindinis Baltosios knygos tikslas ir yra suvienodinti šalies regionų ekonominį augimą. „Nebebus taip, kad Vilnius ir toliau augs, o mes plosime katučių. Mums toks scenarijus nebeįdomus. Mums rūpi, kad investicijų ateitų ir į kitus Lietuvos miestus“, – tikino viceministras.
Jis pateikė keletą konkrečių pavyzdžių, kaip to bus siekiama. Ketinama savivaldybėms, surinkusioms gyventojų pajamų mokesčio daugiau negu planuota, nebemažinti valstybės dotacijos, kaip daroma iki šiol. Regionai, remdamiesi savivaldybėse plėtojamo verslo pobūdžiu, turės nusistatyti specializacijas. Atsižvelgiant į pasirinktą specializaciją, bus siekiama pritraukti ar vietoje parengti trūkstamų specialistų, bus remiamos ir tam tikros verslo rūšys, lengvinamos sąlygos investuotojams.
Susitikime dalyvavusi Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Jolanta Skurdauskienė priekaištavo, jog Baltojoje knygoje mažai kalbama apie švietimą ir kultūrą. Ji stebėjosi, kad šis dokumentas nėra viešai skelbiamas. „Jaučiamas didelis sujudimas. Negalime suprasti, kas vyksta“, – sakė ji.
Atsakydamas G. Surplys kalbėjo, esą Baltojoje knygoje koncentruojamasi į tai, kaip pasiekti, kad švietimo, kultūros, gydymo ir kitos įstaigos būtų nesunkiai pasiekiamos gyvenantiesiems net ir atokiausiuose kaimuose. Bet kokia bus šių paslaugų kokybė, priklausys nuo valstybės politikos ir konkrečią sritį kuruojančios ministerijos. O Baltoji knyga plačiai bus viešinama, tik ją pabaigus rengti. Tai numatyta padaryti iki kitų metų vasario.

Vienas komentaras

  • albertas:

    o ko cia nesuprasti vaikinai imituoja darba po baltos knygos bus kokia raudona gal dar kokia o paskui jau nuspalvins juodai zmoniu nerasta arba yra keli kuriu balsai rinkimuos nieko nelemia

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...