Apie įtampą

BunkaDidelė elektros įtampa trenkia. Menka – tik kutena. Vaikystėje vadinamąsias plokščias baterijas tikrindavome liežuviu: prikiši tarp kontaktų, jei dilgčioja, vadinasi, dar veikia.
Socialinę įtampą tikriname smegenimis. Jeigu per ausis jas pasiekia didėjantis nepasitenkinimo gausmas, regis, bus iškrova.
Taikinys dažniausiai būna politikai bei valdininkai, bet gali kliūti ir parduotuvių vitrinoms, automobiliams, grindiniams, iš kurių lupami proletariato ginklai.
„Už viską, ką daro krikščionis, jis atsako asmeniškai. Už viską, ką daro žydas, atsako visi žydai“, – rašė Ana Frank.
Regis, panašiai yra Plungėje su liberalais. Neregėti jų gretose šventųjų, bet negali būt, kad jose vien nusidėjėliai. Tuo tarpu X pasivadinęs ir, matyt, nepatenkintas valdininku komentatorius tiesiai drebia: „Ar jis tik ne liberalas? Jei taip, tai viską pasako.“
Apie pusė iš pusantro šimto apklausoje pareiškusiųjų nuomonę tikina, kad nepasitiki Plungėje veikiančiais liberalais. Tai jau skamba ne kaip nuomonė, o kaip išvada.
Bet pabandykime prisiminti, kada buvome patenkinti valdžia.
Nevarkim. To nebuvo.
Skirtumas tik tas, kad įtampa didėja. Valdininkai dar bando gelbėtis primindami nekaltumo prezumpciją, tačiau dauguma žmonių spjauna į ją.
Nes jų beveik trijų pastarųjų dešimtmečių patirtis sako, kad nekaltumo prezumpcija neretai būna tik figos lapelis nuogybei prisidengti ir laikui iki senaties termino pabaigos arba kol tauta nusidėjėlį pamirš, tempti.
Ar liberalai sukūrė tokią padėtį?
Ją kūrė visi politikai ir jų rinkėjai.
Tad, prisiimdami dalį kaltės sau, žvilgtelkim į rytojų. Nepamiršdami, kad mumyse teka ne karštas pietietiškas, o vangokas šiaurietiškas kraujas.
Jeigu tai, kas sakoma komentaruose ir virtuvėse pietų kraštuose, būtų tiesa, mitriai byrėtų „Neapolio vandenų“ ar „Madrido šilumos tinklų“ langai.
Plungiškiai net nevirpteli.
Tai ženklas, jog įtampa nuslops.
Vėl gyvensime kaip iki šiol, paburbuliuodami panosėse, eidami balsuoti rinkimuose už tuos, kuriuos po šimto dienų ar net greičiau keiksime. Ir lauksime progos pasidžiaugti, kada koks nors politikas ar valdininkas, kaip buvęs Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, girtas prie vairo trinktels į galą priekyje sustojusiam automobiliui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...