Įstaigos taupo šilumą, bet… švaisto elektrą?

21711-13794Praėjusį trečiadienį į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai domėjosi, kaip Savivaldybės įstaigoms sekasi taupyti šilumą ir energiją.

Savivaldybės šilumos ūkio specialistas Kazimieras Milierius sakė, jog ne kartą „barė“ per dideliu taupumu pasižyminčius įstaigų vadovus. Tarp tokių įstaigų, kuriose radiatorių reguliatoriai dažnai prisukami iki minimumo, – Platelių ir Plungės „Saulės“ gimnazijos, taip pat Šateikių kultūros centras. Esą dėl didelio noro taupyti kenčia šių įstaigų darbuotojai bei lankytojai, mat neužtikrinama optimali patalpų temperatūra. Ir mokinių tėvai skundžiasi, jog vaikai turi mokytis vėsiose klasėse.
Priešingai nei dėl prisuktų radiatorių, skundų, jog tenka mokytis ar dirbti tamsoje, kol kas turbūt nesulaukta. Ir nenuostabu, mat Vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalijus Grigorjevas užsiminė, jog įstaigos galėtų labiau taupyti elektrą. „Būtina keisti mąstymą. Kol išeidami iš kabineto neįprasime išjungti šviesos, apie jokį sutaupymą negali būti nė kalbos“, – sakė jis.
Tiesa, elektros taupymo temai dėmesio posėdyje skirta ne tiek ir daug, mat netrukus vėl pradėta kalbėti apie šilumą. Komiteto narių dėmesį patraukė K. Milieriaus parengtoje lentelėje pateikta informacija, jog šiemet Plungėje šilumos kilovatvalandė vidutiniškai kainuoja 5,1 cento. „Iš kur jūs paėmėte šį skaičių? Nėra ir šiemet nebuvo tokios kainos“, – nusistebėjo komiteto narys Liudas Skierus. Ir iš tiesų, „Plungės šilumos tinklų“ tinklalapyje skelbiama, kad lapkričio mėnesį šilumos kilovatvalandė kainuoja 5,79, rugsėjį ji kainavo 6,34, gegužę – 5,55, o sausį – 5,66 cento. „Metai dar nesibaigė“, – bandė teisintis K. Milierius. Išties, iki metų pabaigos dar visas mėnuo, bet minėtąjį 5,1 cento vidurkį šilumos kaina pasiektų turbūt tik tuo atveju, jei gruodį už kilovatvalandę mokėtume perpus pigiau.
Bet tuojau tapo aišku, jog tikėtis to neverta. Posėdžiui įpusėjus, salėje pasirodęs „Plungės šilumos tinklų“ direktorius Petras Piekus prisipažino, jog įmonę spaudžia nepritekliai ir gramzdina skolos, tad nėra kito kelio, kaip imti 300 tūkst. eurų paskolą senoms skoloms grąžinti. Jis prašė komiteto narių leisti pasiskolinti iš banko minėtąją sumą. Esą taip įmonė galėtų padengti didžiąją dalį skolų. Paklaustas, kiek ir kam „Plungės šilumos tinklai“ skolingi, P. Piekus sakė, jog daugiausia (300 tūkst. eurų) – „Plungės bioenergijai“, dar apie 90 tūkst. eurų – „Plungės vandenims“. „Jau dabar dėl skolų iš teismų neišeinam. Jei neatsiskaitysime, bijau, kad metų pabaigoje mums užblokuos sąskaitas“, – nelinksmai kalbėjo direktorius.
Su panašiomis problemomis įmonė susiduria nebe pirmus metus. Ne kartą kalbėta, jog atsistoti ant kojų „Plungės šilumos tinklams“ padėtų naujas biokuro katilas. Tada įmonė įgautų didesnį savarankiškumą, mat pati galėtų pagaminti daugiau šilumos ir mažiau jos pirktų iš „Plungės bioenergijos“. Sutartis su šia įmone baigsis jau kitąmet ir ji pageidauja, jog nauja sutartis būtų sudaryta šešeriems metams.
Merų pradžioje kalbėta, jog būtina statyti naują katilą, bet ilgainiui šis ryžtas išgaravo. L. Skierus pareikalavo paaiškinti, kodėl iki šiol nepateikta paraiška paramai gauti, nors buvo ne vienas kvietimas. Niekas iš buvusiųjų salėje negalėjo atsakyti, tačiau vėliau pasirodęs P. Piekus paaiškino, jog remiamas tik senųjų katilų ir kogeneracinių katilinių remontas. Tad apie naują katilą „Plungės šilumos tinklams“ belieka tik svajoti. Kaip ir plungiškiams – apie pigesnę šilumą.

4 komentarai(-ų)

 • feniksas:

  kas ten šalia Pečiuliaus sėdi iš kairės ar ir tas ką nors supranta apgailėtina kad tokie žmonės Plungės reikalus tvarko

 • varkalietis:

  idomu kokia alga,taip efektyviai dirbancios imones GENERALINIO DIREKTORIAUS irGENERALINIO MEHANIKO DAIVUTES

 • vincas:

  savo įmonę nuvaro į bankrotą,o rajono reikalus sprendžia,kieti ekonomistai

 • juokinga:

  juokas ima kai vaiku namu lauke sviesa sviecia 24/7, zinau, nes gyvenu priesais

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...