Giliogirio detektyvas, arba Smūgis policijos viršininkui į veidą

1504-5801Pirmadienio naktį Rietavo savivaldybės Giliogirio kaime, policijos pareigūnams sulaikant 1965-aisiais gimusį vietinį naminės degtinės gamintoją, šis pasipriešino ir galva trenkė Rietavo policijos komisariato viršininkui Mariui Vaičikauskui į veidą. Pareigūnui sumušta nosis, praskelta lūpa ir nuskeltas dantis. Mušeika buvo uždarytas į areštinę, iš kurios vėliau paleistas. Degtindaris jau yra teistas, tačiau teistumas – išnykęs.

Pareigūnai 52-ejų giliogiriškį užklupo šalia ūkinio pastato pastatytame priestate, kuriame ir buvo įrengta naminės degtinės „gamyklėlė“. Stacionari: vanduo, kanalizacija – viskas įrengta. Čia pat sukrautos malkos, miltai,  indai pagamintai „produkcijai“ laikyti. Naminės degtinės darykloje rasta apie 20 litrų naminės ir apie pusantros tonos raugo. Joje plušėjo neblaivus (1,67 promilės) šeimininkas.
Kaip „Žemaičiui“ pasakojo komisariato viršininkas M. Vaičikauskas, radus naminės degtinės daryklą, kiti pareigūnai išvažiavo persirengti ir atsivežti reikalingų įrankių, kuriais būtų galima ją išardyti. Jis ir kolega liko. Tuo momentu, kai viršininkas su kolega bandė viską vartantį šeimininką sulaikyti, šis galva trenkė M. Vaičikauskui į veidą, o ranka griebė už elektros įvado dėžutės ir nuplėšė laidus, kurie nukrito ant žemės.
Tuomet padėtis tapo itin pavojinga. Guldyti giliogiriškį ant žemės ir uždėti antrankius nebuvo galima, nes nežinia, kur nukrito elektros laidas. Priestate kibirkščiavo, o sodybos šeimininkas, pasinaudojęs tamsa, bandė sprukti. Tačiau jam nepavyko. „Galėjo būti dar blogiau, – sakė viršininkas. – Sodybos šeimininkas yra medžiotojas. Laimė, jo ginklai, kurie dabar jau paimti, buvo seife. Didžiuliai vilkšuniai – uždaryti voljere, tačiau bet kurią akimirką galėjo ištrūkti. O kad aš nukentėjau… visaip nutinka. Toks mano darbas,  tokią tarnybą pasirinkau.“
Komisariato viršininkas sakė, kad šiemet Rietavo savivaldybėje jau išaiškintos 8-ios naminės degtinės daryklos – vien šį rudenį, per pusantro mėnesio, – net 5-ios. O per dvejus metus, kai minėtam komisariatui vadovauja M. Vaičikauskas, uždaryta 19 naminės degtinės „fabrikėlių“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...