Gegrėnų bibliotekai – šešiasdešimt metų

21711-13847Užpraėjęs šeštadienis buvo ypatingas Gegrėnų bibliotekos darbuotojams bei visiems rašytiniam žodžiui neabejingiems gegrėniškiams, mat tądien paminėtas garbingas – šešiasdešimties metų – bibliotekos jubiliejus. Gražią sukaktį kitais metais švęs ir įstaigos vyresnioji bibliotekininkė Dalytė Stonkienė. Moteris tarp lentynų, kuriose išrikiuotos grožinės, mokslinės literatūros, poezijos knygos bei kitokie leidiniai, sukasi jau beveik tris dešimtmečius. Pasidžiaugti dviguba švente lapkričio 25-ąją į Gegrėnų bendruomenės namuose vykusį renginį suvažiavo ne tik kolegų bibliotekininkų, bet ir Seimo bei rajono valdžios atstovų.

Šventinio renginio metu prisiminti svarbiausi bibliotekos istorijos momentai. „Kitais metais bus trisdešimt metų, kai, baigusi Telšių kultūros mokyklą, pradėjau dirbti šioje bibliotekoje, pakeitusi Ritą Petrauskaitę“, – kalbėjo D. Stonkienė ir, mintimis nusikėlusi  į praeitį, prisiminė, jog pastatas, kuriame buvo įkurdinta biblioteka, buvo pastatytas vos prieš dešimtmetį, tačiau jį reikėjo remontuoti. Dėl nubyrėjusio tinko reikėjo tvarkyti sienas, o kur dar  kiauros lubos ir išlūžinėjusios grindys. „Patalpos buvo tamsios ir šaltos“, – pasakojo bibliotekininkė.
Apie prastą įstaigos būklę ėmė rašyti ne tik rajoninė, bet ir respublikinė spauda. Tad netrukus buvo pradėtas remontas. „Man beliko 6000 knygų parsivežti į savo namus. O po pusmečio visi džiaugėmės jaukiomis ir tvarkingomis bibliotekos patalpomis“, – dalijosi prisiminimais moteris.
Grįžusi po vaikų auginimo atostogų, 1991-aisiais D. Stonkienė užmezgė artimesnius ryšius su Gegrėnų mokykla. Įstaigos gegrėniškius ėmė stebinti įvairiais renginiais, tarp kurių – Užgavėnių šventės, popietės, viktorinos. Bendradarbiauta ir su Virkšų pradine mokykla.
2000-aisiais bibliotekoje įsikūrė moterų ūkininkių klubas. Moterys aktyviai įsitraukė į visuomeninę veiklą. Gegrėniškės dalindavo labdarą nepasiturinčioms šeimoms, rengdavo kalėdines šventes mažiesiems bei kitus renginius.
Dar vienas klubas – „Kaimo kūrėjai“ – įsikurė 2008-aisiais. Jis vienijo moteris, mėgstančias tapyti, megzti, siuvinėti bei daryti kitokius rankdarbius. Savo darbus jos pristatydavo ir visuomenei.
Reikšmingi įstaigai – ir 2005-ieji. Tai – modernėjimo metai, mat į biblioteką atkeliavo penki kompiuteriai, kopijavimo aparatas bei kompiuteriniai baldai. Pradeda veikti internetas. Dar tris naujus kompiuterius, daugiafunkcį aparatą bei spartesnį internetą įstaiga gavo 2009-aisiais, laimėjusi projektą „Bibliotekos pažangai“.
Biblioteka visada prisideda prie įvairių renginių Gegrėnuose. Nepamirštami susitikimai su žymiais žmonėmis, knygų pristatymai, skaitymai, literatūrinės popietės, parodos ir kiti.
Anot gegrėniškių, biblioteka yra kaimo šviesulys, kur žmonės gali susirinkti, bendrauti.
Prisiminimais apie biblioteką dalijosi ir buvusi jos darbuotoja Aleksandra Jeronima Urnikienė. Gražių žodžių buvusiems ir esamiems įstaigos darbuotojams negailėjo ir gausiai susirinkę svečiai: Seimo nariai Andriejus Stančikas, Jonas Varkalys ir Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos vadovas Liudas Gricius, Gegrėnų bendruomenės pirmininkas Vladas Gendvilas, rajono bibliotekininkai bei kiti.
Padėkota ir Laurai Paulauskytei, kuri prisideda prie Gegrėnų bibliotekos renginių bei talkina puošiant jos erdves. Gražiu šventės akcentu tapo aleksandraviškių dovana – spektaklis „Rīšolis“, kurį vaidino Aleksandravo kultūros namų teatro grupė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...