Skirta laisvės apribojimo bausmė

Pavasarį Plungės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaukė atomazgos. Pažeidus viešąją tvarką kaltintas televizijos projekte „Lietuvos balsas“ su kolega iš Plungės Donatu Čižausku išgarsėjęs viekšniškis Donatas Balvočius (g. 1987 m.) pripažintas kaltu. Priešingoje barikadų pusėje buvo atsidūręs, irgi muzikantas, grupės „Banglai“ atlikėjas Arūnas Jocys. Akivaizdu, kad teismas patikėjo pastarojo žodžiais, jog D. Balvočius triukšmavo prie jam priklausančios poilsiavietės, esančios Paplatelės kaime, apgadino čia stovėjusius du jo automobilius ir grasino užmušiąs.

Teisminio tyrimo metu žinomas atlikėjas savo kaltę pripažino tik iš dalies. Jis neneigė praėjusiųjų metų rugpjūčio 16-osios naktį lankęsis pas A. Jocį, tačiau kategoriškai neigė grasinęs ir apgadinęs dvi mašinas. Vyras teisme pasakojo, kad pas A. Jocį užsuko iš anksto susitaręs, grįždamas iš koncerto. Neva bičiulis jam turėjęs grąžinti skolą – 600 eurų, kurių jam žūtbūt reikėję kitą dieną vyksiančioms krikštynoms. Tačiau A. Jocys jo neįsileido, neatsiliepė ir į telefono skambučius.
Tai esą išprovokavo jo pyktį, dėl to ėmė signalizuoti, spiginti automobilio žibintais į langus. Tačiau net ir tada A. Jocys nesiteikė jo įsileisti ar išeiti pasikalbėti. Dar didesnio įsiūčio užvaldytas, dainininkas nuspyrė automobilio „Toyota“ veidrodėlį. D. Balvočius pripažino pažeidęs viešąją tvarką, sutiko sumokėti ir už sugadintą veidrodėlį, tačiau neigė rėkavęs ir juo labiau grasinęs užmušti.
Tačiau kaltinamajame akte buvo užfiksuota visai kitokia šio įvykio versija. Ten rašoma, kad minėtąją naktį prie A. Jociui priklausančios „Odos“ poilsiavietės atvykęs D. Balvočius signalizavo, švietė į langus žibintais bei rėkavo: „Išeik, Arūnai, užmušiu!“ Tokiais įžūliais veiksmais, kuriuos girdėjo ir buvusi A. Jocio sugyventinė Kristina Vladičkaitė, Ričardas Matevičius ir Audrius Raudonius, viekšniškis pažeidė viešąją tvarką.
Dainininkas kaltintas ne tik nuspyręs automobilio „Toyota“ veidrodėlį, bet ir išdaužęs „Nissan Almera“ priekinį ir galinį žibintus. Patirtus nuostolius  grupės „Banglai“ lyderis buvo įvertinęs 400 eurų. Jis prašė atlyginti ir 3000 eurų dydžio moralinę žalą.
Per pirmąjį šios bylos posėdį A. Jocys stebėjosi D. Balvočiaus įžūlumu. Vyras tikino pirmą kartą išgirdęs, jog yra skolingas D. Balvočiui. Esą yra priešingai. O apie praėjusių metų rugpjūčio 16-osios naktį jis pasakojo, kad su sugyventine miegojo atskiruose kambariuose. Prisiminė girdėjęs triukšmą, tačiau, kas triukšmauja, nėjęs žiūrėti, manęs, kad poilsiautojai. Kad apgadinti du automobiliai, vyras pamatė tik rytą. Tad ir iškvietė policijos pareigūnus.
Teisėjas Virginijus Gedeikis, įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, nusprendė, jog D. Balvočius – kaltas. Kad pažeidė viešąją tvarką, jam skirta metų laisvės apribojimo bausmė. Dainininkas įpareigotas ir metus dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje bei tris mėnesius dalyvauti probacijos tarnybos rengiamose elgesio pataisos programose. Civilinį ieškinį nuspręsta tenkinti iš dalies: A. Jociui priteisti po 300 eurų turtinei ir neturtinei žaloms atlyginti.
Tačiau akivaizdu, kad tuo dviejų muzikantų nesutarimai nesibaigs. Jau kitą dieną po to, kai buvo paskelbtas teismo nuosprendis, A. Jocio feisbuko paskyroje pasipylė komentarų.
Paviešindamas nuotraukas iš teismo, A. Jocys rašo: „Visada tikėjau, kad teisingumas Lietuvoje yra. Nors ir buvau Donato Balvočiaus visaip juodinamas, tiesa pagaliau nugalėjo. Tad tie, kurie mane juodino, skaitydami Donato pramanytas istorijas, tegu dabar pasiskaito, ką nusprendė teismas dėl šio „garbingo“ žmogelio…“ Atsakydamas į tai, D. Balvočius tėškė: „Asilėli tu, asilėli, melo kojos –
trumpos. Išgirs tavo gražų pokalbį, Arūnėli, visi… Visa byla sufabrikuota dėl tavo teisinių sugebėjimų. Tik šitaip save paguost tesugebi. Sensti, žmogau. Gėda!“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...