Iš opozicijos – į valdančiąją daugumą perbėgo

21711-13951„Žemaitis“ jau rašė, kad praėjusį ketvirtadienį Plungės rajono savivaldybės taryba (15 balsų – už, 7 – prieš) patvirtino naujojo administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio kandidatūrą. Į direktoriaus pareigas G. Bagužį pasiūlęs Robertas Endrikas pranešė, kad šis yra visuomeninės organizacijos „Vieninga Plungė“ narys. Taigi „Vieninga Plungė“ – jau nebe opozicijoje, o valdančiojoje daugumoje. Opozicijoje liko 5 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai bei visuomeninio komiteto „Plungės kraštas“ atstovas Julius Nekrašas.

Nelengva šešiems prieš 19 atsilaikyti, tačiau naujoji opozicija nusprendė parodyti, kad ji – ne iš kelmo spirta. Tarybos narė Judita Stankutė paklausė, kokiai partijai kandidatas priklausė anksčiau? G. Bagužis atsakė buvęs Liberalų sąjūdžio narys. J. Nekrašas pasiteiravo, ar galima tikėtis, jog pagaliau UAB „Plungės šilumos tinklai“ bus atliktas valdymo ir veiklos auditas? „Savivaldybės tikslas – teikti kuo pigesnę šilumą. Tačiau konkrečiai tuo nesidomėjau, nesu įsigilinęs, tad negaliu atsakyti“, – sakė pretendentas į direktoriaus postą.
Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė pastebėjo, jog buvusio direktoriaus Alberto Krauleidžio, kaip, beje, ir mero pavaduotojo Mindaugo Jurčiaus darbotvarkėse – tik darbas su dokumentais ir  susitikimai su Savivaldybės darbuotojais, o visą viešąją erdvę užėmęs meras Audrius Klišonis. „Ar taikstysitės su tokia padėtimi?“ – klausė ji. „Meras – išrinktas žmonių, konkuruoti su juo būtų negražu, bet žadu apvažiuoti visus rajono kampelius, susipažinti su žmonėmis, sužinoti jų problemas“, – atsakė G. Bagužis.
Tarybos narys Vaidotas Skierus pastebėjo, kad pagal įstatymus kur kas daugiau vykdomosios valdžios galių bei atsakomybės priklauso administracijos direktoriui, bet visi turi daryti tai, ko nori meras. Ir pateikė viešųjų pirkimų pavyzdį. Politikas pasiteiravo, kaip tokiu atveju elgtųsi G. Bagužis? Šis sakė esąs ne toks žmogus, kurį galima „lankstyti“, kaip nori. Ankstesniame darbe net ministrai jo vengdavę. „Aš turėsiu savo nuomonę, su manimi reikės diskutuoti. Yra įstatymai ir visi turi jų laikytis. Manęs nepastumdysi“, – paaiškino G. Bagužis.
Tarybos narys Adomas Zamulskis pasidomėjo, kas lėmė, kad G. Bagužis išėjo iš Migracijos valdybos? „Išėjau dėl sveikatos, o ne dėl kažkokių kitų dalykų“, – atsakė būsimasis direktorius. (Kažkodėl apie tuos kitus dalykus niekas taip ir nepaklausė.) Ir pridūrė, jog turi problemų dėl sąnarių, tad vidaus reikalų sistemoje padidėję reikalavimai dėl fizinio pasiruošimo – jam per sunkūs.
Antrasis A. Beierle-Eigirdienės klausimas ne juokais supykdė A. Klišonį ir šis pareiškė, kad šmeižtas ir Savivaldybės tarybos nariams neleistinas. O tas klausimas apie tai, kad Plungėje valdančiąją daugumą sudaro Liberalų sąjūdžio nariai, tarp kurių – nemažai verslo atstovų. Jie, eidami į rinkimus, nelabai ir slepia, jog į valdžią eina tam, kad įmonės gautų Savivaldybės užsakymų. „Ar sugebėsite užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumą? Ar planuojate keisti Viešųjų pirkimų komisiją?“ – klausė ji.
G. Bagužis sakė žinąs, jog Taryboje yra verslininkų. Ir prisipažino jau porą mėnesių skaitąs vietinę žiniasklaidą. Jam kyla kai kurių klausimų, kuriuos, tapęs direktoriumi, pažadėjo nagrinėti. Be to, paminėjo, kad ankstesniame darbe buvo viešųjų pirkimų komisijos pirmininko pavaduotoju, tad tuos reikalus išmano. Pasižadėjo dirbti taip, kad plungiškiams būtų geriau.
Sąmyšis kilo, kai prieš balsavimą J. Stankutė mero paprašė parodyti iš STT gautą pažymą, kurioje, pasak A. Klišonio, nurodyta, jog G. Bagužis gali dirbti administracijos direktoriumi. Meras kategoriškai pareiškė pažymos nerodysiąs. Tada konservatoriai paprašė įvardinti pažymos numerį ir datą. A. Klišonis ir to padaryti nesutiko.
A. Beierle-Eigirdienė kreipėsi į posėdyje dalyvavusią Vyriausybės atstovę Telšių apskrityje Loretą Bagdonavičienę. Ši iškart atsakyti negalėjo. Vėliau ji žurnalistams sakė, kad pažymos rodyti meras negalėjo, nes tai – slaptas dokumentas, tačiau datą ir numerį įvardinti joks įstatymas nedraudžia.
Po sėkmingo balsavimo – rožės naujajam direktoriui. Įdomu, kuo – spygliais ar žiedais – po kokio pusmečio darbo jį norės apdovanoti plungiškiai?

2 komentarai(-ų)

  • ss:

    Debilizmas aukščiausio lygio iš buvusio darbo išskrido dėl kyšiu emimo už 100 euru sažine pardave, stt pažyma kad neoruekaištinga reputacoja, pats meluoja kad sanariai skauda,skirus endrikis šventieji taps jau neoopzicija,Plungiškiai atsibuskite kuo jus skaito vakdžios vyrai, daunai ar dar kas Kiek dar šiks ant jusu …….. liberalai ištinuosiais veidais toks kaimetukas šapalas, kiesus ir tt. ATSIPEIKIKITE??!

  • gintaras:

    ? Teisybė

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...