Biblioteka paminėjo aštuoniasdešimties metų jubiliejų

21712-14198Užpraėjusio penktadienio vakarą Rietavo kultūros centre buvo surengta šventė, kurios metu paminėtas Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos 80-ies metų jubiliejus. Į šventinį renginį atvyko ne tik dabartiniai, bet ir buvę įstaigos darbuotojai, vadovai. Anot jų, biblioteka – ne tik vieta, kur žmonės ateina paskaityti, išsirinkti patinkančią knygą, pasinaudoti nemokama interneto prieiga, aplankyti parodą ar dalyvauti kokiame kitame renginyje. Biblioteka, pasak jų, yra slėpininga knygų saugojimo vieta, žadinanti kiekvieno iš mūsų vaizduotę.

Renginio metu pasidžiaugta, kad net modernėjant šiuolaikinėms technologijoms, knygų namais vadinamos bibliotekos yra vienos didžiausių žmonių traukos centrų. Kitaip būti, ko gero, ir negalėtų, juk, pasak šventėje dalyvavusio Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio, nuo senų senovės, kai tik atsirado raštas, knyga buvo ir tebėra viena didžiausių vertybių.
Ne mažiau vertingas, mero įsitikinimu, yra ir bibliotekininkų darbas. Atsidėkodamas A. Černeckis bibliotekos darbuotojoms įteikė padėkos raštus. Juos gavo vaiko atostogose šiuo metu esanti I. Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė, laikinai įstaigai vadovaujanti Rita Dičiūnienė ir kitos Rietavo bei kaimiškųjų bibliotekų darbuotojos, tarp kurių – Vida Dranginienė, Ieva Kimtienė, Danėlė Grauslienė, Romualda Durkienė.
Nepamiršta ir bibliotekos istorija. Nusikelti į praeitį susirinkusiesiems padėjo Rietavo kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studija, vadovaujama Birutės Gedminaitės.
Prisiminta, jog pirmoji rašytiniuose šaltiniuose minima Rietavo biblioteka yra susijusi su kunigaikščių Oginskių vardu. Rašoma, jog 1855-aisiais I. Oginskis dvare atšventė įkurtuves. Jame buvo ne tik puošnių salių, bet ir biblioteka. Yra išlikęs 1859-ųjų bibliotekos knygų ir kitų periodinių leidinių sąrašas. 1909-aisiais, mirus kunigaikščiui Bogdanui Oginskiui, dvaro reikalai pašlijo. Netrukus rūmuose kilo gaisras, kurio metu sudegė ir biblioteka.
XX a. pradžioje Blaivybės draugija pastato, kuris dabar priklauso Rietavo bažnyčiai, pirmajame aukšte atidarė arbatinę. Joje rietaviškiai galėjo paskaityti ir lietuviškų laikraščių. 1914-ųjų sausį atidaryta Blaivybės skyriaus biblioteka-skaitykla, kurioje buvo 457-ios knygos. Tuo metu biblioteka turėjo beveik pusšimtį skaitytojų. Arbatinę ir biblioteką-skaityklą išlaikė patys rietaviškiai.
 Rietavo miesto bibliotekos įkūrimo data laikomi 1937-ieji. Reikšmingi įstaigai ir 2000-ieji, mat tais metais jai suteiktas Rietavo savivaldybės viešosios bibliotekos statusas. Prie jos buvo prijungtos septynios Rietavo savivaldybės teritorijoje veikusios kaimų bibliotekos – Labardžių, Liolių, Daugėdų, Tverų, Medingėnų, Pelaičių ir Girdvainių. 2010-aisiais, kai dvaro bibliotekai sukako 155-eri metai, viešoji biblioteka persikėlė į renovuotas patalpas. Jai suteiktas I. Oginskio bibliotekos vardas.
Per aštuonis dešimtmečius keitėsi ne tik bibliotekos skaitytojai, bet ir įstaigos vadovai. Direktorė E. Pranckevičienė  bibliotekai vadovauja nuo 2012-ųjų. Kol augina mažylį, jos kėdę užima R. Dičiūnienė.
Rietavo biblioteka turi ir vaikų skyrių. Jis įkurtas 2013-aisiais po Kultūros, verslo ir informacijos centrų pastato stogu. Šiuo metu viešosios I. Oginskio bibliotekos tinklą sudaro septynios bibliotekos – miesto ir šešios kaimo. Jose skaitytojus aptarnauja dešimt darbuotojų.
Biblioteką jubiliejaus proga pasveikino ne tik Rietavo savivaldybės meras, bet ir Seimo nariai Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas, Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, Rietavo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė bei buvusios ir esamos Rietavo bibliotekos vadovės Nijolė Krajinienė, Ara Budreckienė, Ilona Dovidavičienė, Jovita Jovaišienė, E. Pranckevičienė, R. Dičiūnienė.
Šventę vainikavo literatūrinė-muzikinė kompozicija pagal poeto Henriko Radausko poeziją „Gėlė pasakė vėjui“. Ją dovanojo aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis iš Vilniaus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...