Prie sriubos lėkštės – ir raudonas obuolys

_DSC3677Penktadienį, dar prieš įžiebiant Kalėdų eglutę, Plungės Senamiesčio aikštė pakvipo maltiečių sriuba, kurią išvirė Plungės akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos virėjos. Akcijos metu rajono gyventojai paaukojo daugiau kaip 400 eurų.

Prie palapinės būriavosi šios akcijos dalyviai – Maltos ordino Plungės skyriaus vadovas, Plungės ligoninės vyriausiasis gydytojas Antanas Martusevičius ir jo komanda, klebonas, dekanas Julius Meškauskas bei Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys ir jaunieji gimnazijos maltiečiai. O aplink juos – gana nemažas būrelis plungiškių. Dalyvavo ir į svečius pakviesti maltiečiai rietaviškiai, vadovaujami Viktoro Adomavičiaus.
Gimnazistai kvietė žmones užsukti prie maltiečių palapinės, paragauti sriubos ir aukoti. Prie palapinės būrelis plungiškių vis didėjo – vienus gal pritraukė gardūs kvapai, kitus – malonūs kvietimai. Ant stalo – krepšys didžiulių, raudonų obuolių ir lininių maišelių su vaistažolėmis. Šalia jų – dvi alsėdiškės – moterų organizacijos vadovė Vanda Balandienė bei šios organizacijos narė Jadvyga Martusevičienė. Obuoliai – iš V. Balandienės sodo, o vaistažoles vasarą kartu su moterų organizacijos narėmis surinko stovyklaujantys moksleiviai.
A. Budrys susirinkusiesiems priminė, jog tikroji žmogaus prigimtis – suprasti, užjausti ir aukoti. Taip elgiasi visi maltiečiai. Jie suteikia viltį tiems, kuriems reikia ne vien sriubos lėkštės. „Tik dalindamiesi pajusime tikrąją šilumą“, – kalbėjo direktorius. Klebonas pakvietė visus pasimelsti. Po to palaimino maistą.
Pirmasis samtį į rankas paėmė ir pilstyti sriubą pradėjo Savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius. Kiekvienas, kuris tik paragavo sriubos, negailėjo pagyrų virėjoms. Sakė, jog ši sriuba nė kiek nesiskiria nuo tos, kurią išverda jų žmonos ar mamos. Tik rietaviškiai juokais tikino, kad jų sriuba buvusi… gardesnė.
Patys aktyviausi maltiečiai Virgina Vaitkienė, Daiva Mačiuitienė, Saulius Rutkus, Vanda Balandienė, Jolanta Mažuknė, Algimantas Budrys, Eurika Diulaj, Janina Rupeikienė, Lina Ablingienė ir kiti tą popietę buvo apdovanoti padėkos raštais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...