Atidaryta kalėdinė tautodailės darbų paroda

_DSC3919Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centre atidaryta tautodailės darbų paroda „Angelų sodas“. Joje savo kūrybą pristatė net 28 autoriai iš Telšių, Palangos ir Plungės krašto. Anot Kultūros centro tautodailės kuratorės bei Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkės Jolantos Miltenės, ši paroda – dovana visuomenei artėjančių šventųjų Kalėdų proga. Renginio metu pristatytas ir iš Plungės kilusio tautodailininko bei medžio skulptoriaus Virgilijaus Vaičiūno albumas „Iš medžio iškirsti stebuklai“. Jame –120-ies skulptoriaus darbų nuotraukos.

Nuo mažų dienų piešti bei drožti pradėjęs V. Vaičiūnas vien tik kūrybai – medžio drožybai – atsidavė prieš beveik tris dešimtmečius. Prieš tai jam yra tekę dirbti architektu Skuode ir Kretingoje. „Dabar visa širdimi esu paniręs į medį“, – sako 1954-aisiais Plungėje gimęs skulptorius, kuris 1992-aisiais papildė Tautodailės sąjungos narių gretas. Po ketverių metų – 1994-aisiais – jis surengė pirmąją savo kūrybos parodą.
Medžio meistras yra sukūręs ne tik įspūdingai atrodančių skulptūrų religine tematika, mažųjų skulptūrų interjerui bei buities reikmenų, apyvokos daiktų pirčiai, bet ir lauko bei interjero baldų.
Prieš beveik tris dešimtmečius savo gimtadienio proga tautodailininkas išdrožė pirmąjį Nukryžiuotąjį. „Kokį kelią reikėjo nueiti, kad išmokčiau meistriškai valdyti benzininį pjūklą“, – ne kartą yra akcentavęs drožėjas, kurio dalis darbų atsidūrė albume „Iš medžio iškirsti stebuklai“. V. Vaičiūnas, pristatydamas leidinį, skaidrėse demonstravo bene kiekvieną jame esančią fotografiją su savo dirbiniais. Meno kūrėjo statusą turinčio meistro atmintyje gyva kiekvieno iš jų atsiradimo istorija.
„Trupinėlį“ savo kūrybos – religinės tematikos skulptūrų – jis pristato ir parodoje „Angelų sodas“. Ne vienas parodos lankytojas negalėjo atsistebėti tautodailininko kruopštumu, kurį išduoda „nuglostyti“ jo darbai.
Ne mažiau įspūdingai atrodo ir žinomo mūsų krašto tautodailininko Vyto Jaugėlos, gyvenančio Gintališkėje, kūriniai. „Savo kūrybinį kelią pradėjau nuo velnių drožybos, o užbaigsiu angelais“, – renginio metu juokavo medžio meistras, kuris parodos ekspoziciją praturtino liaudies meno tradicijomis dvelkiančiomis angelų skulptūrėlėmis.
Anot J. Miltenės, tautodailininkų ir kitų kūrėjų visuomenei dovanojama šventinė paroda lankytojų lauks dar ir po Kalėdų. Nepatingėjusieji užsukti į Kultūros centro parodų salę išvys ne tik gražiausių medžio darbų, bet ir nėrinių, mezginių, karpinių, siuvinėtų, tekstilės, tapybos, audimo ir kitokių darbų, kuriuos pristato ne tik profesionalūs liaudies meistrai, bet ir mėgėjai. Galime didžiuotis, jog didžioji dalis parodos autorių yra mūsų krašto žmonės. Tarp jų – ne tik minėtasis V. Jaugėla, bet ir grafikė bei tekstilininkė Erika Smulkienė, tapytoja Vladė Mišeikienė, rankdarbių meistrė Birutė Daukantienė, medžio drožėja, kurianti nepaprasto grožio angelus, Rūta Kavaliauskienė ir kiti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...