Sulaukė neeilinio svečio

21712-14396Praėjusį penktadienį Rietave viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Nuo 2015-ųjų Lietuvoje reziduojantis diplomatas, apkeliavęs bene visą Lietuvą, prisipažino, jog jį žavi mažesni miestai, mat jie yra išsaugoję daugiausia autentiškos kultūros ir tradicijų. Tad ir vizitu Rietave T. Shigeeda turėjo nenusivilti. Vos per porą valandų svečias sužinojo ne tik apie dabartinį Rietavą, bet ir apie miesto istoriją bei praeityje čia rezidavusius Oginskius ir net smagiai patrepsėjo, besiklausydamas gera nuotaika užkrečiančios kapelos „Subata“ muzikos.

Japonijos ambasadoriaus ir jį lydinčių asmenų vizitas Rietave prasidėjo susitikimu su Rietavo meru Antanu Černeckiu, jo pavaduotoju Jonu Bačinsku ir administracijos direktoriumi Vytautu Dičiūnu mero kabinete. Nors šiam susitikimui buvo numatytas tik pusvalandis, užtrukta gerokai ilgiau, kadangi T. Shigeeda domėjosi Rietavo savivaldybės biudžetu, gaunama Europos Sąjungos parama, čia veikiančiomis įmonėmis ir įstaigomis.
Galiausiai nutarta skubėti į Oginskių kultūros istorijos muziejų, kur visų nekantraudamas laukė muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Trumpai papasakojęs apie kunigaikščius Oginskius, jis diplomatą ir jo palydą pakvietė į nedidelę salę, kur specialiai šiam susitikimui buvo pakabintos kurį laiką archyve dulkėjusios japono fotomenininko Toshiki Ozawa nuotraukos. Jo paroda „Užburianti Lietuva“ prieš kelerius metus eksponuota ne tik Rietave, bet ir kituose šalies miestuose.
Japonijos ambasadorius smalsavo, ar Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų aplanko ir turistų iš Japonijos. „Ne taip dažnai, kaip norėtume, bet sulaukiame jų kartą ar du per metus“, –
sakė direktorius.
Vėliau svečiai buvo palydėti į šalia muziejaus esančią ir dar dažais kvepiančią Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklą. Ambasadorių sužavėjo daugiau kaip šimto metų senumo mokyklos durys bei palėpėje eksponuojama kunigo Česlovo Degučio surinkta ir Rietavui dovanota kryžių, šventųjų skulptūrėlių, varpų ir kitų sakralinio meno objektų kolekcija. Ambasadorius stebėjosi, kad visi šie eksponatai buvo išsaugoti sovietmečiu, kai propaguotas ateizmas.
Delegacijos, Meno mokykloje sutiktos lyriška kanklių melodija, Rietavo kultūros centre laukė visai kita nuotaika. Išgirdęs linksmą kaimo kapelos „Subata“ muziką, T. Shigeeda nejučia ėmė trepsėti į taktą, o kūriniui pasibaigus, plojo bene ilgiausiai ir garsiausiai už visus. „Jei dar pagrotų, pakviesčiau ambasadorių šokti“, – prasitarė kaip visad linksmai nusiteikusi Kultūros centro choreografė Rima Pleškienė. Ir nors savo ketinimų ji taip ir neįgyvendino, iš plačios ambasadoriaus šypsenos, nušvietusios jo veidą užgrojus kapelai, buvo galima spėti, kad gal santūrieji japonai – ne tokie ir santūrūs.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...