Mokyklos jubiliejaus proga – įspūdingas koncertas

21712-14341Praėjusio trečiadienio vakarą menui ir muzikai neabejingi plungiškiai rinkosi į Plungės kultūros centrą, kuriame buvo surengtas koncertas „Kalėdų belaukiant“, skirtas Mykolo Oginskio meno mokyklos 55-erių metų jubiliejui paminėti. Gausiai susirinkusią publiką džiugino ne tik puokštė gražiausių muzikinių kūrinių, skambios dainos, bet ir šokiai. Visa tai dovanojo buvę ir esami Meno mokyklos auklėtiniai.

Nors dabartinė Meno mokykla gyvuoja jau 55-erius metus, jos istorija – kur kas ilgesnė. Dažnas plungiškis, ypač tas, kuris bent kiek susijęs su menais ir muzika, žino, jog už muzikines mūsų krašto tradicijas turime būti dėkingi kunigaikščiui Mykolui Oginskiui, kuris muzikinį išprusimą paveldėjo iš savo protėvių, garsėjusių ypatingu muzikalumu ir profesionalumu šioje meno srityje.
M. Oginskis tiesė kelius profesionaliajai lietuvių muzikinei kultūrai, kurios pamatus klojo buvę kunigaikščio auklėtiniai, tarp jų – ir lietuvių genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Viskas prasidėjo nuo to, kai 1873-iaisiais M. Oginskis nusipirko iš grafo Platono Zubovo palikuonių Plungės rezidenciją.
Čia jis pastatė neorenesancinio stiliaus rūmus ir įkūrė Muzikos mokyklą. Kunigaikščio orkestro mokykla ruošė muzikantus styginių, pučiamųjų ir simfoniniams orkestrams. Į Plungę mokytis muzikos suvažiuodavo jaunuolių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos. Besimokantieji buvo kunigaikščio visiškai išlaikomi. Gabiausiems mokyklos auklėtiniams mecenatas net skyrė stipendijas, kad jie galėtų toliau studijuoti Varšuvos muzikos institute.
Mirus M. Oginskiui, mokykla buvo uždaryta. Netekta beveik tris dešimtmečius gyvavusios Plungės orkestro mokyklos, kuri buvo viena iš pirmųjų muzikos mokyklų Lietuvoje.
Praėjo ne vienas dešimtmetis, kol mūsų mieste jaunieji talentai pradėjo mokytis naujai atkurtoje Muzikos mokykloje. 1962-aisiais duris savo auklėtiniams atvėrusi įstaiga sėkmingai gyvuoja iki šiol. Tiek mokyklos pedagogų bendruomenė, tiek vaikai ir jaunimas didžiuojasi galėdami tęsti kunigaikščio M. Oginskio pradėtas muzikines tradicijas.
Šiandien įstaiga vadinasi M. Oginskio meno mokykla, kurioje vaikai mokomi ne tik muzikos, bet ir dailės bei šokio meno. Kūrybingas ir darbštus Meno mokyklos pedagogų kolektyvas atiduoda daug jėgų ugdydamas plungiškių meninius sugebėjimus bei turtindamas jų dvasinį pasaulį.
Tuo įsitikinti buvo galima ir jubiliejinio koncerto metu. Vienas po kito į Kultūros centro sceną žengę mokyklos auklėtiniai stebino susirinkusiuosius savo sugebėjimais: vieni publiką papirko skambiais balsais, kiti – užburiančia įvairių instrumentų muzika, treti stebino kūno kalba, mat, stebint šokėjus, atrodė, jog kiekvienas judesys kažką sako.
Daugiau nei penkis dešimtmečius po atkūrimo gyvuojančia mokykla pasidžiaugė ir šventiniame renginyje dalyvavę Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, laikinai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Gintautas Rimeikis bei kiti svečiai.
Nepamiršta padėkoti ir mokyklos vadovei Ritai Urniežienei bei  pedagogų kolektyvui.
Pasibaigus koncertui, simbolinėmis dovanomis pamaloninti renginį savo pasirodymais papuošę buvę mokyklos auklėtiniai: saksofonininkas Danielius Praspaliauskis, balerina Aušra Krasauskaitė, smuikininkė Rūta Žebrauskaitė ir kanklininkė Loreta Miltenytė-Rimkuvienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...