Po dvejų metų – netikėtas kaltinamojo prisipažinimas

Plungės rajono apylinkės teisme  baigiami sudėti paskutiniai taškai byloje, kurioje 1971 m. gimęs klaipėdiškis Igoris Cvetkovas kaltinamas tuo, jog būdamas neblaivus (1,68 prom.) sukėlė eismo įvykį, kurio metu žuvo ugniagesys Ramūnas Dargužas, jo žmona bei vos trejų jųdviejų dukrelė. Po to, kai buvo apklausti visi nukentėjusieji ir liudytojai, pirmadienį duoti parodymus galiausiai sutiko ir pats kaltinamasis.

Užtruko, kol išsiaiškino įvykio aplinkybes
Minėtoji nelaimė įvyko 2015 metų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu, Plungės rajone. Ne viena ekspertizė patvirtino, kad eismo įvykį sukėlė I. Cvetkovas, vairuodamas visureigį „Hyundai Galloper“. Nežinia, dėl kokių priežasčių (teismui nepavyko to išsiaiškinti) jis išvažiavo į priešingą eismo juostą. Vengdamas susidūrimo, priešpriešiais važiavęs Radviliškyje gyvenantis R. Dargužas savo automobilį „BMW 520i“ pasuko į kairę ir taip pat išvažiavo į priešingą eismo juostą, bet I. Cvetkovas tuo metu grįžo į savąją juostą, tad automobiliai susidūrė kaktomuša.
Paskutiniosios ekspertizės išvadose teigiama, kad, pamatęs priešais jį iššokusį  „Hyundai Galloper“, R. Dargužas turėjo pasukti į kelkraštį dešinėje, o ne į kairę, bet tai nekeičia fakto, jog eismo įvykį sukėlė I. Cvetkovas. Nustatyta, kad prieš susidūrimą abiejų automobilių vairuotojai stabdė („Hyundai“ važiavo maždaug 59-ių, o BMW – 45-ių kilometrų per valandą greičiu), tačiau tai nepadėjo išvengti tragiškų pasekmių.
Iš kaktomuša susidūrusių automobilių liko tik metalo krūvos. Nuo stipraus smūgio vietoje žuvo „BMW 520i“ vairavęs R. Dargužas, jo žmona Milda bei trejų metukų dukrytė. Kita Dargužų dukra patyrė stiprius sužalojimus, tačiau išgyveno. Šiuo metu ją globoja močiutė, žuvusiosios mama Nijolė Navickienė. I. Cvetkovui po avarijos buvo amputuota kairioji ranka, be to, vyras sunkiai valdo ir dešiniąją. Sužeistos buvo ir kartu važiavusios jo žmona (dabar jau buvusi, nes po šio eismo įvykio jiedu išsiskyrė) bei dukra.
„Buvo jau per vėlu“
Teismui išsiaiškinus minėtąsias aplinkybes, apklausus įvykio liudininkus ir nukentėjusiuosius, duoti parodymus galiausiai sutiko ir pats kaltinamasis I. Cvetkovas. Tiesa, tik atsistojęs jis pareiškė, kad dėl patirto streso paties susidūrimo neatsimenąs. Klaipėdiškis pasakojo, kad tąkart viešėjo pas žmonos tetą, gyvenančią šalia Kuršėnų. Padėjo jai nudirbti ūkio darbus, už tai buvo pavaišintas alaus kokteilio „D-Light“ butelaičiu ir keliomis (trimis ar keturiomis) taurelėmis brendžio.
Vyras tikino, kad kitą dieną alkoholio nebevartojo, nesijautė pagiringas ar mieguistas, todėl vakare su šeimyna susiruošė namo. „Jaučiausi normaliai, oro sąlygos buvo geros. Nelabai žinau, kodėl pasukau vairą į kairę. Pastebėjęs priešpriešiais atvažiuojantį BMW, bandžiau sugrįžti į savo juostą, bet buvo jau per vėlu“, – pasakojo kaltinamasis.
Pakeitė parodymus
I. Cvetkovas, visą laiką neigęs savo kaltę, pirmadienį pareiškė iš dalies ją pripažįstąs. Iki tol jis tikino, jog važiavo savo eismo juosta, kai pamatė priešais netikėtai išdygusį BMV. Paklaustas, kodėl pakeitė parodymus, I. Cvetkovas dar kartą pakartojo, jog neatsimenąs, kaip įvyko nelaimė. „Neatsimenu, ar buvau išvažiavęs į priešingą eismo juostą. Bet, taip išeina, kad buvau“, – po trumpos pauzės pridūrė jis. Klaipėdiškis negalėjo paaiškinti, kodėl po įvykio, ištyrus jo kraują, buvo nustatytas 1,68 promilės girtumas. Vyras atkakliai tikino truputį išgėręs likus maždaug 20 valandų iki įvykio, o nelaimės dieną visai alkoholio nevartojęs.
Paklaustas, ar sutinka su jam pateiktais nukentėjusiųjų ieškiniais (žuvusiųjų artimieji reikalauja jiems priteisti daugiau kaip 700 tūkst. eurų), I. Cvetkovas sakė tokių pinigų neturįs, bet pridūrė: „Kiek galėsiu, tiek sumokėsiu.“ Klaipėdiškis neslėpė, kad už vairavimą išgėrus kartą jau buvo baustas. 2009 m. dėl to jam trejiems metams buvo atimta teisė vairuoti. Atrodo, kad šįkart išsisukti taip lengvai nepavyks – vyrui gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Gruodžio 19-ąją  bus sakomos baigiamosios kalbos. Tada ir paaiškės, kada bus skelbiamas nuosprendis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...