„Suvartukas“ šokio ritmu sukasi jau septyniasdešimt metų

21712-14455Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centre liaudies šokių kolektyvas „Suvartukas“ paminėjo savo veiklos 70-metį. Ta proga šokėjai, dainininkai ir muzikantai gausiai susirinkusiai publikai dovanojo įspūdingą koncertą, o atsidėkodami svečiai kolektyvą apipylė padėkos raštais, dovanomis ir gėlėmis. Netrūko ir gražių sveikinimo žodžių bei palinkėjimų. Klausydamiesi jų, kolektyvo nariai bei vadovai čia juokėsi, čia ašaras braukė, o galiausiai visi draugiškai užtraukė „Keistuolių teatro“ padėkos dainą: „Ačiū, kad žiūrėjot… Atleiskit, kas ne taip“.

„Suvartukas“ – užsispyręs kolektyvas, kuris bet kuriame pasaulio krašte būdamas parodo žemaičių stiprybę bei unikalumą. Tai – šeima, į kurią kasmet įsitraukia vis daugiau narių. Tėvai savo pavyzdžiu užkrečia vaikus. Ir šokio žingsniu sukasi meilė sau, meilė artimajam ir meilė gimtajam kraštui“, – taip jubiliejų švenčiantį kolektyvą pristatė renginį vedusi Simona Gudavičiūtė.
Kad kolektyvas yra vertas kiekvieno gero apie jį išsakyto žodžio ir net daugiau, patvirtino ir patys „Suvartuko“ šokėjai, muzikantai ir dainininkai. Daugiau nei pusantros valandos trukusios programos metu scenoje pačius mažiausius šokėjus keitė vyresni – mokyklinio amžiaus vaikai, šiuos – jaunimas ir vidutinio amžiaus šokėjai. O galiausiai pasirodė ir nuotaikingą šokį dovanojo buvę „Suvartuko“ nariai, ilgametės kolektyvo vadovės Danutės Emilijos Radvilavičienės mokiniai.
Renginio metu buvo prisiminta ir spalvinga kolektyvo istorija. „Suvartuko“ pradininke laikoma Rožė Butkutė, 1947 metais pakvietusi aštuonias mergaites į Plungės kultūros namus šokti liaudiškų šokių. Nuo 1957 m. beveik pusę amžiaus „Suvartukui“ vadovavo ir kolektyvą ne tik šalyje, bet ir užsienyje garsino Danutė Emilija Radvilavičienė. Šiemet šiai Plungės miesto garbės pilietei būtų suėję 85-eri. Ir nors jau dešimtmetį D. E. Radvilavičienės nebėra tarp mūsų, iki šiol didžiausi „Suvartuko“ pasiekimai siejami su šia asmenybe.
Vėliau kolektyvui vadovavo Žana Kurmienė ir Nijolė Vasilienė, o dabar „Suvartukui“ vadovauja Ilona Baltikauskaitė. Jai tą popietę ir teko daugiausia gėlių, dovanų bei padėkų. „Sunku įsivaizduoti, kiek per tuos metus sijonų užsegta, kiek kasų supinta ir kiek vyžų užrišta“, – perduodamas vadovei kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jansson padėką, stebėjosi Plungės rajono meras Audrius Klišonis. „Esu šokiruotas. Dovanoju gėlių vadovei, o pats aiškinsiuosi, ar čia buvo sapnas, ar tikrovė“, – po koncerto originaliai kolektyvą pasveikino Seimo narys Jurgis Razma.
Neliko be dovanų ir vokaliniam ansambliui bei kapelai vadovaujantys Valentina Balčiauskienė ir Vidmantas Žilinskas, bei daugiau nei 40 metų kolektyvui akomponuojantis Povilas Budginas. Mero A. Klišonio, Lietuvos nacionalinio kultūros centro bei Plungės kultūros centro padėkomis apdovanotos ir kelios dešimtys kolektyvo narių. Gražaus jubiliejaus proga „Suvartuką“ sveikino ir gyvuoti dar daug metų linkėjo Telšių, Mažeikių ir Klaipėdos liaudies šokių kolektyvų vadovai. O vienas jų, neslėpdamas pavydo gaidelės, užlipęs ant scenos, prasitarė: „Atvažiavus čia, atrodo, kad visa Plungė šoka.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...