Apie išrankumą

BunkaNesikliaukime vien protu, turėkime išminties susilaikyti ir nesekti komentatoriaus Orento Zakaro pėdomis. Mat tas O. Zakaras po seimūno Kęstučio Masiulio pasiūlymo priimti Grįžimo įstatymą parašė: „Asilas, tu, K. Masiuli“.
Nemandagu ir netgi begėdiška taip daryti.
Bet dar didesnis begėdis gali būti pats K. Masiulis, nes emigracijos iš Lietuvos problemą jis siūlo naikinti viliodamas emigrantus iš kitų valstybių. Tai yra, ten prisidėdamas kurti tokią padėtį, kokia yra Lietuvoje ne be to paties K. Masiulio trigrašio.
Dar būtų pusė bėdos, jeigu jis norėtų grąžinti Lietuvos piliečius, bet konservatorius sako nemanąs, kad „pagal šį įstatymą suskubtų grįžti emigravę žmonės iš Vokietijos, Švedijos, Norvegijos“ ir siūlo „atsigręžti kad ir į Venesuelą, Rusiją, Vidurinės Azijos valstybes“, suteikti ten gyvenantiems Lietuvos mylėtojams „realią pagalbą persikelti“.
Dar K. Masiulis sako „pasiknaisiojęs istorijoje“ ir radęs Izraelio, Airijos pavyzdžių, kuriais reikėtų sekti.
Regis, pirmiausia reikėtų pasiekti Izraelio, Airijos ekonominį lygį. Nes „naujų piliečių darymas“ guls ne ant parlamentaro, o ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Našta gali būti tokia, kad dėl tautos pykčio skubiai emigruoti gali tekti pačiam K. Masiuliui.
Juolab kad be Izraelio, Airijos pavyzdžių yra ir kitokių. Na, kad ir carinės Rusijos, XIX amžiuje į Pabaltijį kėlusios valstiečius iš rytų.
Nuo to laiko Lietuvoje gyvena stačiatikių bendruomenės, tačiau jos nebuvo tokios gausios, kokių tikėjosi carinė administracija. Nes daug atvykėlių pasiimdavo persikėlimui skirtus pinigus, pasimakaluodavo Limitrofe – imperijos pasienio srityse, turėjusiose išlaikyti kariuomenę, – ir grįždavo namo.
Beje, tokia pat padėtis ir dabar su pabėgėliais: pasimakaluoja Lietuvoje, o vos tik televizijos kameros nusisuka, jau, žiūrėk, išbildėję į vakarus kartu su jų perkėlimui, integracijai skirtais pinigėliais.
Kaip bebūtų, bet K. Masiulis, regis, nuoširdžiai mano metantis gelbėjimo ratą išsivaikščiojančiai Lietuvai. Bet kartu tai yra ir begėdiškas prisipažinimas, kad jis nemoka ar nemato būdų Lietuvoje sukurti tokių sąlygų, kurios skatintų grįžti emigrantus.
Reikia kviestis mažiau išrankius, kuriems Lietuva „gali tapti svajonių šalimi“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...