„Šitie burtai – niekam neįdomūs“

21712-14365Praėjusį ketvirtadienį Rietavo savivaldybės posėdžių salėje bene pirmą kartą posėdžiavo Telšių regiono plėtros taryba. Paprastai posėdžius rengianti Telšiuose, ši neseniai viešėjo Mažeikiuose ir Plungėje, o galiausiai aplankė ir Tarybos pirmininko Antano Černeckio vadovaujamą Rietavą. Aptarę aktualiausius klausimus, Tarybos nariai buvo pakviesti apžiūrėti Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklą ir Rietavo kultūros centrą – abiems šiems objektams atnaujinti lėšos buvo skirtos tos pačios Telšių regiono plėtros tarybos.

Susėdę prie stalo, keturių savivaldybių atstovai aptarė Telšių regiono 2014–2020 metų plėtros plano pakeitimus. Plungei buvo perduota žinia, kad ji papildomai nebegaus lėšų paviršinių nuotekų tinklams atnaujinti. „Telšiai užsiprašė beveik dviejų mln. eurų. Panašiai tiek jiems ir žadama skirti, o Plungė paprašė tik 390-ies tūkst. eurų paramos. Gavome atsakymą, kad lėšos jau išdalintos, gauti daugiau nebėra galimybės“, – kalbėjo Regioninės plėtros departamento Telšių apskrities skyriaus vyriausioji specialistė Julijana Gnadl.
Kiek ilgiau užtrukta diskutuojant, kiek lėšų prašyti elektra varomiems autobusams įsigyti. Jau anksčiau sutarta, kad dviems autobusams Plungei ir dviems – Telšiams reikia 1,1 mln. eurų Europos Sąjungos paramos. Posėdžio metu Mažeikių savivaldybės atstovės pranešė prašančios 592 tūkst. eurų paramos vienam tokiam autobusui. Ar tiek ir bus skirta, kol kas neaišku.
Aptarus savivaldybėse žadamus įgyvendinti projektus, svarstytas ir regiono specializacijos klausimas. Vidaus reikalų ministerijos rengiama vadinamoji baltoji knyga, kurioje aprašyta regionų gelbėjimo strategija, reikalauja, jog kiekviena savivaldybė nusistatytų savo ekonomikos specializacijas. Kitaip sakant – produktyviausias ir perspektyviausias pramonės šakas. Telšių regiono plėtros tarybos sudaryta specialioji komisija parengė preliminarų 9-ių specializacijų sąrašą.
Susipažinęs su juo, posėdyje dalyvavęs Vyriausybės atstovas Vidmantas Japertas turėjo nemažai pastabų. Pasak jo, savivaldybės turės atlikti namų darbus, konkrečiai pagrįsti, kas nutiks, jei jų pasirinktos pramonės šakos bus propaguojamos, o kas, – jei nebus. Esą reikia suskaičiuoti, kiek kiekvienas pasirinktos pramonės šakos darbuotojas sugeneruoja pridedamosios vertės, kiek įmonės produkcijos yra eksportuojama (į minėtąjį sąrašą gali būti įtrauktos tik eksportuojančios įmonės).
„Savivaldybės turi į pagalbą kviestis mokslininkų ir ekonomikos specialistų. Be mokslininkų prognozės, šitie burtai – niekam neįdomūs“, – sakė jis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...