Šaltojo karo ekspozicija vis dar „ant bangos“

Nuotr.-I.-Urnikienės-2Apsilankiusiųjų Žemaitijos nacionaliniame parke šį sezoną susidomėjimas sovietiniu palikimu nė kiek neatslūgo. Į vienintelę Europoje Šaltojo karo ekspoziciją, įrengtą viename iš pirmųjų Sovietų Sąjungos požeminiame balistinių raketų paleidimo komplekse, lankytojai plūsta iš visų pasaulio kampelių.

Iki gruodžio 1-osios Šaltojo karo ekspozicijoje sulaukta 34864 lankytojų iš viso pasaulio. Ekspozicija vis dar labiausiai domisi lietuviai, kurie sudarė net 74 proc. (25734) visų lankytojų. Kita dalis (9130) apsilankiusiųjų atvyko iš įvairių užsienio šalių.
 Daugiausia lietuvių lankytojų buvo iš Klaipėdos (4708), Vilniaus (3785), Kauno (3229), Šiaulių (2139), Plungės (1447) ir kitų miestų bei miestelių.
Džiugina tai, kad daugėja atvažiuojančių užsieniečių. Lankytojų iš JAV sulaukta daugiausiai – 1808. Gausiai ekspoziciją lankė ir turistai iš Vokietijos (1230), Latvijos (1137), Olandijos (611), Jungtinės Karalystės (628). Net 3 lankytojai atvyko iš Palau – iš jauniausios Mikronezijos valstybės. Pagausėjo turistų, atvykstančių iš kruizinių laivų: turizmo agentūra „Klaipėdos Mėja“ atvežė 33, o „Krantas Travel“ – 19 turistų grupių.
Vasaros sezono metu lankytojams informaciją teikė net šeši gidai, kalbantys lietuvių, rusų, anglų kalbomis. Beje, ekskursijas anglų, ispanų kalbomis vedė savanoriai iš Rumunijos bei Ispanijos. Lankytojus domino ir kiti aplinkui esantys lankomi objektai, edukacinės programos, nakvynės vietos, galimybė paragauti žemaitiškų patiekalų ar išbandyti kitas pramogas Žemaitijos nacionaliniame parke.
Spalio pradžioje, sumažėjus lankytojų srautams, muziejuje pristatyta nauja edukacinė programa moksleiviams – „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“. Tai – netradicinė istorijos pamoka, kurioje moksleiviai, atlikdami įvairias užduotis, susipažįsta su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu bei vienintele Lietuvoje veikusia požeminių raketų paleidimo baze. Edukacijos metu vyksta aktyvios diskusijos, klausomasi muzikos, šifruojami kovinio valdymo signalai, atliekamos užduotys užrištomis akimis, žaidžiami kiti žaidimai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...