Suskaičiavo, kiek politikai uždirbo iš Savivaldybės užsakymų

21712-14691Užpraėjusio ketvirtadienio popietę į paskutinį posėdį šiais metais susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai buvo originaliai pasveikinti artėjančių švenčių proga. Plungės, Žlibinų ir Kantaučių skautai bei jaunimo organizacijos „Krantas“ nariai, palinkėję taikos ir ramybės, kiekvienam įteikė po žvakelę, įžiebtą nuo Betliejaus ugnies. Ir šis palinkėjimas išties veikė stebuklingai: šventiškai nusiteikę ir norą ginčytis praradę politikai visiems darbotvarkėje numatytiems klausimams pritarė bendru sutarimu. Tik posėdžiui besibaigiant, opozicijos lyderei Astai Beierle-Eigirdienei paviešinus, kiek per pastaruosius trejus metus Tarybos narių valdomos įmonės uždirbo iš Savivaldybės užsakymų, nuskambėjo keletas aštresnių tokiu viešumu neapsidžiaugusių politikų komentarų.

Balsavimas buvo paskelbtas tik kartą, mat Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininkas Tomas Raudys pasiūlė nepritarti jo paties pristatytam klausimui. Jo nuomone, reikėtų atsisakyti nusistovėjusios tvarkos – 3-jų procentų  nekilnojamojo turto mokesčio tarifu apmokestinti apleistus statinius. Esą Savivaldybė, bausdama tokių pastatų savininkus, nusižengia etikai, nes jai pačiai priklauso ne vienas apleistas statinys.
Bet, paskelbus balsavimą, tapo aišku, jog daugiau pritariančiųjų T. Raudžio siūlymui nėra – visi pasisakė, kad apleistiems pastatams būtų taikomas didžiausias leistinas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas. „Miestui turi būti atlyginta už taršą“, – apibendrino Tarybos narys Robertas Endrikas. Tik gaila, kad apleistų pastatų sąrašas kasmet ilgėja, o savo turto neprižiūrinčių asmenų ši
sankcija negąsdina.
Pritarus visiems darbotvarkėje numatytiems klausimams, A. Beierle-Eigirdienė ėmėsi aiškinti, ką turėjo omenyje per praėjusį Tarybos posėdį sakydama, kad kai kurių valdančiojoje daugumoje esančių politikų įmonių didelę dalį pajamų sudaro lėšos, gautos iš Savivaldybės užsakymų. Tąkart opozicijos lyderė dar pridūrė, jog būtent dėl šių užsakymų kai kurie asmenys ir siekė būti išrinkti į Tarybą. Pasipiktinęs tokiu jos pareikšimu, meras Audrius Klišonis tada visos Tarybos vardu pareikalavo, jog A. Beierle-Eigirdienė pagrįstų savo teiginius.
Ji padėkojo naujajam administracijos direktoriui Gintarui Bagužiui, padėjusiam gauti reikiamą informaciją, ir perskaitė, kad Tarybos nario Tomo Raudžio įmonė „Valda“ per pastaruosius trejus metus, Savivaldybės administracijos užsakymu, atliko darbų už 963,3 tūkst. eurų (ir dar maždaug 988,8 tūkst. eurų įmonė gavo iš TRATC-o), Algirdo Pečiulio „Palska“ – už 287,1 tūkst. eurų (tiesa, tai nepagerino jos finansinės būklės – įmonė šiuo metu restruktūrizuojama), Aido Kėso „Strategas“ – už 181,9 tūkst. eurų, Romo Remėzos „Verslo stimulas“ – už 98,1 tūkst. eurų, Ričardo Jocio „Regila“ – už 58,1 tūkst. eurų. Nuo 2015 m. „Plungės žinioms“, kurių bendraturtė yra  A. Klišonio žmona, Savivaldybė sumokėjo 30,6 tūkst. eurų, o A. Klišonio komercinei įmonei „Inesa“ – 6,8 tūkst. eurų.
Prieš metus iš Tarybos pasitraukusio Seimo nario Jono Varkalio valdyta UAB „Plungės Jonis“ per trejus metus iš Savivaldybės gavo užsakymų už 281,2 tūkst. eurų, „Plungės Jonis-S“ – už 2,4 mln. eurų. Tiesa, Savivaldybės administracija neturi duomenų, kiek lėšų šios įmonės gavo jos skelbtus konkursus laimėjusios kaip subrangovės.
Opozicijos lyderė kalbėjo, jog sumos – nemažos, ir tai yra negražu kitų įmonių atžvilgiu, kadangi, esant Tarybos nariu, galima daryti įtaką viešųjų pirkimų baigčiai. „Prašyčiau neįsižeisti, nes kalbama faktais. Viskas“, – tokiais žodžiais savo pasisakymą baigė A. Beierle-Eigirdienė.
„Tai – ne viskas, Asta. Jūs pareiškėte, kad įmonių vadovai eina į Tarybą tam, kad vėliau galėtų laimėti Savivaldybės skelbiamus konkursus. Bet šito taip ir neįrodėte“, – pabandė „įkąsti“ T. Raudys, akivaizdžiai likęs nepatenkintas, jog buvo paviešinta, kad jo įmonė yra minėtojo sąrašo pradžioje. Galiausiai emocijas kiek apmalšino Tarybos narys Liudas Skierus. Pasak jo, nėra blogai, kad Savivaldybės užsakymus įgyvendina vietos įmonės, nes taip leidžiama uždirbti mūsų žmonėms, tačiau blogai, jog šios įmonės laimi konkursus pasiūliusios ne pačias mažiausias kainas.

3 komentarai(-ų)

  • Petras:

    Apleistus pastatus reikėtų apmokestinti, ne 3 procentais, bet daugiau. Tada gal tuo flamu, teršiančiai mūsų aplinką ir gyvenima, greičiau pasirūpintų jų sąvininkai.Taip už mus rajone vikdomus darbu, turi daugiau uždirbti mūsų rajono žmonės, o ne atvykėliai kitų miestų ar rajonų. Gaila, kad koncervatorė Asta to nesupranta, ar nenori suprast. Geriau tegu pasipasakoja, kaip su buvusia mere Lapukiene pramiegojo liturginių miegu dešimtį meteliu nieko neveikdami. Kiek per tuos metus pasiekė Rietavas, Telšiai..O kiek Plungė. Ačiu dievui dabar darbai pajudėjo.Ir pradžią nebloga..

  • aldas:

    Ak ak,liberalams jau sparneliai dygsta?

  • aha:

    taip išeina , kad Rietavas visko pasiekė nes leido vietinėms įmonėms laidžia vogti savivaldybės biudžetą? įdomi teorija

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...