Nepavyko apkaltinti kaimyno

Praėjusią savaitę Plungės rajono apylinkės teismas pagaliau sudėliojo visus taškus baudžiamojoje byloje, kurioje 1937-aisiais gimęs plungiškis Antanas Janulis buvo kaltintas niokojęs kaimynei priklausantį turtą. Teismas nepatikėjo plungiškės Birutės Klenauskienės žodžiais, kad garbaus amžiaus vyriškis tyčia gadino jai priklausantį ūkinį pastatą, esantį sodų bendrijoje „Sveikata“, tad vyrą išteisino.

Apie sodus minėtoje bendrijoje vienas šalia kito turinčius kaimynus „Žemaitis“ jau yra rašęs. Bene dešimtmetį konfliktuojantys plungiškiai žinomi ne tik Savivaldybės darbuotojams, policijos pareigūnams, bet ir kitų institucijų atstovams. Teismui ši istorija taip pat nebuvo naujiena.
Nagrinėjant painią bylą, teisme B. Klenauskienė aiškino, jog barniai su kaimynu prasidėjo mirus jos sutuoktiniui. Moteris tikino, jog A. Janulis taip elgiasi, nes žino, kad ji nebeturi, į ką atsiremti. Kad konfliktai prasidėjo po kaimynės vyro mirties, neneigė ir kaltinamųjų suole atsidūręs vyriškis. Tačiau, pasak jo, viskas vyko B. Klenauskienės iniciatyva. A. Janulis tikino, jog ne kartą buvo bandyta išspręsti kivirčus, bet pastangos buvusios bevaisės.
Teisme ne kartą siūlyta kaimynams susitaikyti, tačiau to padaryti nepavyko, mat A. Janulis nesutiko atlyginti žalos, kurios, jo teigimu, jis nepadarė. Vyras visų posėdžių metu prisiekinėjo nepridaręs kaimynei jokių nuostolių. Tačiau B. Klenauskienė laikėsi savo – kaltino kaimyną, kad gadino jos turtą, ir reikalavo teismo, kad iš jo būtų priteista jai padaryta žala.
B. Klenauskienė teismą tikino, jog A. Janulis nuo užpraėjusių metų gruodžio 1-osios iki 31-osios tyčia sugadino Tujų gatvėje, Kaušėnų kaime, jai priklausančio ūkinio pastato mūrinę sieną, stogo dangą, nuplėšė lentas, išgriovė pastato sienoje buvusią angą, skirtą išeiti vištoms, išdaužė langą, sugadino lietvamzdžius, sulankstė vielos tinklą, skiriantį jai ir kaimynui priklausančius žemės sklypus.
Aiškino, jog kai kurių kaimyno daromų nusikaltimų ji savo akimis nematė, tačiau esą niekas kitas to padaryti negalėjo. Akivaizdu, kad teismas B. Klenauskienės žodžiais nepatikėjo. Apkaltinti moteriai kaimyną, kad niokojo turtą, nepavyko net pateikus nuotraukų bei vaizdo medžiagą, kuriose neva užfiksuotas pastatą gadinantis A. Janulis.
Įdomi detalė ta, kad tos pačios fotografijos teisme buvo demonstruojamos ir prieš kelerius metus. Tas pačias sugadinto pastato nuotraukas daug anksčiau esame matę ir mes, „Žemaičio“ žurnalistai, kai rašėme apie kariaujančius kaimynus. O juk B. Klenauskienė aiškino, kad turtas buvo sugadintas nuo užpraėjusių metų gruodžio 1-osios iki 31-osios…
Įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, teismas A. Janulį išteisino. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...