Kuliškiai pirmąkart rinkosi į padėkos vakarą

21712-14901Gruodžio 29-ąją kuliškiai rinkosi į miestelio kultūros centrą, kur buvo surengtas padėkos vakaras. Tokia šventė Kuliuose vyko pirmą kartą.

Jaukiai prie žvakių apšviestų stalų įsikūrusius kuliškius vakaro metu džiugino ne tik širdį paliečiančios eilės, skambios dainos, liaudiškos melodijos, vaidinimai, dovanojami kuliškių meno kolektyvų bei atlikėjų, bet ir gausybė padėkų.
Šiemet šventės rengėjai padėkos raštais bei gerumo angelais apdovanojo net dešimt žmonių. Pirmiausia į sceną buvo pakviestas Kulių parapijoje klebonaujantis kunigas Arvydas Mačiulis. Jis už Kulių žmonių telkimą bendriems darbams, senojo klebonijos pastato nugriovimą ir teritorijos sutvarkymą pripažintas apdovanojimo „Metų darbas“ laimėtoju.
Nuskambėjus Livijos Šiaudvirtaitės dainai, į sceną žengė Kristina Narkienė. Jai už skaniausius meduolius bei pyragus, aktyvią edukacinę ir visuomeninę veiklą atiteko apdovanojimas „Metų entuziazmas“. O „Metų iniciatyvos“ apdovanojimas skirtas Aidui Lakštučiui už gulbių namelio Kulių užtvankoje atstatymą.
„Jausti dėkingumą, tačiau jo neišreikšti, tai – tas pat, kas gauti dovaną, bet jos neišpakuoti“, – sakė vakarą vedusi Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė ir kvietė visus padėkoti Mindaugui Grikštui. Jo piniginis indėlis į Kulių miestelio vasaros šventę neliko neįvertintas, tad jam skirtas „Metų rėmėjo“ apdovanojimas.
Metų istorijos puoselėtojais išrinkti Zuzana Jankevičienė ir Andrius Petraitis. Būtent jų dėka vadinamojo raudonojo pastato rūsyje atkurtas kraštotyros muziejus, į kurį užsukę svečiai ar pas namiškius sugrįžę buvę kuliškiai gali pamatyti viską, kas susiję su Kulių kraštu, susipažinti su Juozo Tumo-Vaižganto vikaravimo laikais bei pasigrožėti kuliškės Reginos Malakauskienės darbų paroda.
Po mišraus vokalinio ansamblio, kuriam vadovauja Giedrutė Idzelienė, dainos „Šią naktį“ paskelbtas apdovanojimo „Metų šviesa“ laimėtojas. Juo išrinktas Saulius Kvekšas. „Tai – žmogus, kurio pagalbos esame paprašę kiekvienas iš mūsų, kurio dėka kasmet Kuliuose sužimba Kalėdų eglė“, – sakė A. Alčauskienė ir pakvietė į sceną S. Kvekšą atsiimti apdovanojimo, skirto už Kulių miestelio elektros ūkio priežiūrą bei pagalbą Kulių gyventojams.
Gražių žodžių sulaukė ir Valerija Alčauskienė. Apdovanojimo „Metų papuošimas“ moteris nusipelnė už šviečiančius medžius, puošiančius Kulių miestelį.
Kiek pavėlavę į šventinį renginį atskubėjo ir vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių bei režisierių Valentinas Masalskis bei Raimonda Laužikienė. Jiems Kulių kultūros centro vadovė Mirga Gulbinskienė įteikė apdovanojimą „Metų renginys“, kurio nusipelnė pernai surengdami didžiulio atgarsio sulaukusį Sofijos festivalį.
Anot M. Gulbinskienės, šis festivalis buvo ryškiausias 2017-ųjų renginys Kuliuose. Festivaliu džiaugėsi ir pats V. Masalskis, kuris ne per seniausiai įsiliejo į kuliškių gretas. Atsidėkodamas už įvertinimą, režisierius kuliškių ansambliui, garsinančiam miestelio vardą, padovanojo septynių angelų drožinį.
Aplodismentais bei šūksniais sutikta „Metų muzikos“ apdovanojimo laimėtoja G. Idzelienė. Padėka bei gerumo angelas jai įteikti už aktyvią kultūrinę veiklą ir neblėstančią meilę muzikai.
Paskutinis gerumo angelas nusileido į A. Alčauskienės rankas. Už bendruomenės telkimą gražiems visuomeniniams bei kultūriniams darbams ji išrinkta metų žmogumi.
Vėliau dėkota gražiausiai savo sodybas šventiniu laikotarpiu išpuošusiems kuliškiams. Pastarųjų šiais metais esą buvo daug, tad komisijai teko gerai paplušėti, kol išrinko tris gražiausias. Tokiomis pripažintos Laimutės Pocienės, Suzanos Kniūkštienės ir Negreckių šeimos sodybos.
Vėliau susirinkusiųjų laukė vaišės, smagūs pašnekesiai. Buvo gerai praleistas laikas, palydint senuosius ir pasitinkant Naujuosius metus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...